APRON VE TERMİNAL BİNASINDA PATLAMA
Patlamanın biri apronda, diğeri terminal binasında meydana geldi. Bir görgü tanığı patlamalardan birinin American Airways'in bürosunun bulunduğu yerin yakınında olduğunu iddia etti.  

Patlamalarda çok sayıda yaralı olduğu belirtiyor. Binanın dış camlarının tamamen kırıldığı ifade edilyor. İlk patlamada en az 12 kişinin yaralandığı iddialar arasında. OTEL HASTANEYE ÇEVRİLDİ 
Patlamanın ardından havalimanı karşısında bulunan otel, sahra hastanesine çevrildi. Yaralıların tedavisi burada yapılıyor. Havalimanında bulunan yolcular ise güvenlik gerekçesiyle pistlere alındı. 

Belçika'nın başkenti Brüksel'deki Zaventem Havalimanı'na doğru giden tren seferleri durduruldu. Havalimanına giden tüm yollar da kapatıldı. Belçika basınına göre, Zaventem Havalimanı'nda tüm uçuşlar durdurularak, iptal edildi. PARİS SALDIRISININ FAİLİ YAKALANDIKTAN 4 GÜN SONRA OLDU
Brüksel Havalimanı'ndaki patlama, Paris'te 13 Kasım'daki saldırılarda 130 kişinin yaşamını yitirdiği katliamın başşüphelisi Salah Abdeslam'ın yakalanmasından dört gün sonra yaşandı.

Belçika'nın başkenti Brüksel'in Molenbeek semtinde yapılan operasyonda, Paris saldırılarının firari şüphelisi Salah Abdeslam bacağından vurularak yakalanmıştı. Yaklaşık 4 saat süren operasyonda toplam 5 kişi tutuklanmıştı.

BELÇİKA İÇİŞLERİ BAKANI ALARM DURUMUNDAYIZ DEMİŞTİ 
Belçika İçişleri Bakanı Jan Jambon, Paris saldırganı Salah Abdeslam'ın yakalanmasından sonra teröristlerin intikam niteliğindeki bir saldırı gerçekleştirebilecekleri ihtimaline karşılık alarm durumunda olduklarını açıklamıştı.

Belçika İçişleri Bakanı Jambon ''Bir terröristi yakalamak diğerlerini harekete geçirebilir, bunu göz önünde bulunduruyoruz'' ifadesini kullanmıştı.


PKK ÇADIRI KURULMUŞTU
Belçika'nın başkenti Brüksel'de Ankara'da 13 Mart'ta yaşanan terör saldırısından sadece iki gün sonra kurulan ve İstanbul'da bir bombalamanın emrini verdiği gerekçesiyle kırmızı bültenle aranan terör örgütünün Belçika'daki liderlerinden Remzi Kartal'ın basın toplantısı düzenlediği PKK çadırı kurulmuştu. Belçika'daki Türkler tarafından dün gece yakılan çadırda bu sabah PKK üyeleri nöbet tutmaya başladı!

PATLAMADAN SONRA UÇAKLAR İNİŞ İZNİ BEKLİYOR
Brüksel'deki havalimanından yaşanan 2 farklı patlamanın ardından havalimanı iniş ve kalkış trafiğine kapatıldı. Bu kararın ardından Brüksel semalarında pek çok yolcu uçağı iniş izni bekliyor. 

Havada tur atan uçaklar 'flight radar'a böyle yansıdı: 


THY UÇAĞI DA HAVADA
Türk Hava Yolları'nın bu sabah 8.05'te Atatürk Havalimanı'ndan Brüksel seferini yapmak üzere kalkan tarifeli TK 1937 sefer sayılı uçağının 10.42'de iniş yapması planlanıyordu. Uçak Liege Havalimanı'na yönlendirildi. 


Brüksel seferini yapan THY'nin TK 1937 sefer sayılı uçağı Liege Havalimanı'na yönlendirildi. 

OLAY YERİNDEN İLK FOTOĞRAFLAR: