banner1365

banner1496

banner1499

banner1334

AVM'de yürüyen merdivende 'Etek altı' skandalı! 

banner1357

Ankara'da, kamu kurumunda birim sorumlusu olarak çalışan Veli İlhan C. (35) hakkında, AVM'nin yürüyen merdiveninde önündeki avukat kadının etek altı görüntülerini çektiği iddiasıyla dava açıldı. 

Genel 14.05.2019, 14:34
AVM'de yürüyen merdivende 'Etek altı' skandalı! 
banner1353
banner1375

Ankara'da bir AVM'de 4 Mayıs 2018 tarihinde meydana gelen olayda, iddialara göre AVM'deye alışveriş yapmak için giden avukat kadın yürüyen merdivenlerden üst kata çıkmak istedi. Bu sırada, arkasında bulunan Veli İlhan C., 27 yaşındaki M.N.'nin etek altı fotoğrafını çekti. Karşı merdivende bulunan başka bir kadının uyarısıyla durum fark edilirken, Veli İlhan C. olay yerinden kaçmaya başladı. Avukat M.N. de topuklu ayakkabılarıyla Veli İlhan C.'nin peşinden koştu. Kısa süren kovalamacanın ardından, çevredekilerin de yardımıyla tacizci yakalandı. İhbar üzerine olay yerine gelen polis ekipleri tarafından gözaltına alınan Veli İlhan C., ifadesinin ardından serbest bırakıldı. 

Veli İlhan C.'nin serbest bırakılmasının ardından Cumhuriyet savcılığının başlattığı soruşturma sonunda Veli İlhan C. hakkında 'cinsel taciz' suçundan 3 aydan 2 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı. Olaya ilişkin AVM'nin güvenlik kamerası görüntüleri de dava dosyasına delil olarak girdi. Görüntülerde Veli İlhan C.'nin AVM'nin girişinden itibaren M.N.'yi takip etmesi, yürüyen merdivende durumun fark edilmesi, ardından da kovalamaca sonucu yakalanması yer aldı. 

Telefonda fotoğraf bulunamadı

Hakkında açılan davada savunmasını yapan Veli İlhan C., 'Yürüyen merdivenden çıkarken eşimi aramaya çalışıyordum. Merdivenlerden inip çıkanlar vardı. Görgü tanığı bir şeyler söyleyerek indi ve aşağıda beklemeye başladı. Arkadan sesler yükselince oradan uzaklaştım. Sonra 'yakalayın' diye bağırdılar. Biri elinde makas ya da bıçak olabilir, sallayarak üzerime geldi. Ben de korkudan güvenlik noktasına doğru koşmaya başladım. Beni yakaladılar ve arbede yaşandı. Müşteki 'hırsız var' diye bağırarak bana doğru geldi. Arbede devam ederken, müşteki bu sefer 'şahıs benim fotoğraflarımı çekmiş, şikayetçiyim' dedi. Telefonumda herhangi bir fotoğraf bulunmadı. Telefon ve kamera kayıtları incelendi. Bir suç unsuruna rastlanılmayınca polis merkezinden ayrıldım. Suçlamayı kabul etmiyorum, fotoğrafını çekmedim.' dedi.

Bacağıma bir şey değdi

Ankara Barosu Başkanı Avukat Erinç Sağkan ile birlikte 30'a yakın avukat tarafından savunulan M.N. ise yürüyen merdivenden çıkarken bacağına bir şeyin değdiğini hissettiğini ileri sürerek, "Karşıdan aşağıya inen kadın, 'telefonunun flaşını açmış, eteğinizin altını çekiyor' diye bağırdı. Arkamı dönünce sanık beni ittirdikten sonra kaçmaya başladı. Ben de arkasından, 'tacizci var, yakalayın' diye bağırdım. Oradaki bir kişi kaçarken sanığı düşürdü. 'Ben kamu denetçisiyim, bırakın' diye bağırıyordu. Daha sonra polis geldi ve karakola gittik" ifadelerini kullandı.

Şikayetten vazgeçmem için baskı yapıyorlar

M.N., sanık Veli İlhan C.'nin 2015 yılında da aynı suçu işlediğini belirtirken, ancak kadının ikna edilerek şikayetinin geri alınması sonucu dosyanın kapandığını iddia etti. M.N., 'Orada da bir kadının etek altı fotoğraflarını çekiyor. Dosyanın mahkemenize getirtilmesini istiyorum. O dosyanın kapatılmasının nedeni; kadının şikayetinden vazgeçmesidir. Ayrıca ben sanık hakkında koruma kararı aldırttım. Bana yaklaşamıyor; ancak ailesi ve çevresi tarafından şikayetimden vazgeçmem için baskı yapılıyor. Ben şikayetimden vazgeçmeyeceğim.' diye konuştu.

Mahkeme heyeti erteledi

Mahkeme heyeti, kayıp cep telefonunun akıbetinin sorulmasına, dinlenmeyen tanıkların dinlenmesine, sanık hakkında aynı suçtan 2015'te yürütülen soruşturmanın Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'ndan istenmesine, tanık A.S. hakkında suç duyurusunda bulunulup bulunulmayacağına davanın ileriki aşamasında karar verilmesine hükmederek duruşmayı erteledi. 
 

Yorumlar (3)
Kral Çıplak 1 yıl önce
Parmağındada gümüş yüzük var, arkadaş biraz muhafazakar anlaşılan!
BirBilen 1 yıl önce
Veli İlhan Ceylan Kamu Denetçiliği Kurumu AB ve Dış İlişkiler Birim Sorumlusu Uzman
Kerim dağ 6 ay önce
Kadın yalan söylüyor. Veli bey yakışıklı bir adam kadın asılmıştır ona