banner1365

banner1345

Asimder Başkanı Gülben: “osmanlı, 1915 Tehciriyle Ermenilere İyilik Yapmıştır”

banner1357

Uluslararası Asılsız Ermeni İddialarıyla Mücadele Derneği (ASİMDER) Genel Başkanı Göksel Gülbey, 1915 yılında başkaldırıp isyan eden ve Müslüman halkı katleden asi Ermenilerin Osmanlı Devleti’nin ‘Tehcir Yasası’yla korunduğunu...

SON DAKİKA 16.04.2014, 10:41
Asimder Başkanı Gülben: “osmanlı, 1915 Tehciriyle Ermenilere İyilik Yapmıştır”
banner1353
Uluslararası Asılsız Ermeni İddialarıyla Mücadele Derneği (ASİMDER) Genel Başkanı Göksel Gülbey, 1915 yılında başkaldırıp isyan eden ve Müslüman halkı katleden asi Ermenilerin Osmanlı Devleti’nin ‘Tehcir Yasası’yla korunduğunu söyledi.

Dernek binasında basın açıklaması yapan ASİMDER Genel Başkanı Gülbey, 1. Dünya Savaşı sırasında Osmanlı askeri olarak düşmana karşı savaşan veya geri hizmetlerde çalışan Ermenilerin bulunmasına rağmen, bunların büyük bir kısmının cephede düşmanla birlikte Türklere karşı savaştığını, cephe gerisinde de kadın, çocuk, yaşlı ayrımı yapmaksızın katliam yaptıklarını söyledi. Gülbey, “Yüz binlerce Müslüman'ın hayatına kastederek Anadolu'yu bir harabe haline çevirmişlerdir. Devletin bunları yatıştırmak ve durdurmak için aldığı tedbirler istismar edilmiş ve itilaf devletlerinin de tahrik ve vaatleriyle Ermeniler, yaklaşık bin yıl refah içinde yaşadıkları ülkeyi parçalamaya teşebbüs etmişlerdir. Rusya, İngiltere, Fransa ve ABD başta olmak üzere destek olan ülkelerin oyununa gelerek ‘Büyük Ermenistan’ hayaliyle Müslüman halkı katlettiler bu bölgede bir etnik temizliğe gittiler. 24 Nisan 1915 günü bir Ermeni'nin burnu bile kanamamış, sadece başkaldıran Taşnak ve Hınçak Ermeni terör örgütü üyeleri olan 2 bini aşkın asi Ermeni tutuklanmıştır. Asıl tehcir kararı 27 Mayıs 1915 günü alınmış, 1 Haziran 1915 tarihinde yürürlüğe girmiştir. Ermeni diasporasının yalanı bu tarihle bile bellidir. Ermeni çeteleri Müslüman halkı katlettiği için Müslüman halk yüz yıllarca sorunsuz yaşadığı Ermenileri yaptıkları katliamlardan dolayı düşman görüyordu. Osmanlı’nın Ermeni halkının canına bir zarar gelmemesi için daha güvenli bölgelere tehcir etmiştir” şeklinde konuştu.

Gülbey, ABD, Rusya ve Avrupa ülkelerinin sözde Ermeni soykırımını parlamentolarında tanıyarak, geçmişte maşa olarak kullandıkları Ermeni halkına karşı günah çıkarttıklarını ileri sürdü.

Yorumlar (0)
21°
parçalı bulutlu
Namaz Vakti 18 Ekim 2019
İmsak 05:18
Güneş 06:43
Öğle 12:25
İkindi 15:25
Akşam 17:57
Yatsı 19:16