banner1365

banner1496

banner1499

banner1334

Artvin Valisi Doğanay afetzedeyi kabul etti

banner1357

ARTVİN (AA) - Artvin Valisi Ömer Doğanay, Murgul ilçesinde eylül ayında meydana gelen sel ve heyelandan zarar gören vatandaşları mağdur etmeyeceklerini söyledi.Vali Doğanay, ilçenin Başköy köyü muhtarı Yüksel Başköy ile Erenler köyünde...

Genel 08.01.2018, 16:50
Artvin Valisi Doğanay afetzedeyi kabul etti
banner1353
banner1375

ARTVİN (AA) - Artvin Valisi Ömer Doğanay, Murgul ilçesinde eylül ayında meydana gelen sel ve heyelandan zarar gören vatandaşları mağdur etmeyeceklerini söyledi.

Vali Doğanay, ilçenin Başköy köyü muhtarı Yüksel Başköy ile Erenler köyünde esnaf olan Kürşat Başköy'ü makamında kabul etti.

Sel mağduru olduğunu belirten Kürşat Başköy, "Murgul ilçesinde 16 Eylül 2017'de meydana gelen aşırı yağış ve heyelandan dolayı Murgul Deresi'nin debisi yükselerek taştı. Erenler köyü mevkisinde bulunan kereste deposundaki yaklaşık 500 metreküplük tomruk ve kerestenin sel sularına kapılarak kayboldu. Yaklaşık 200 bin liralık maddi zararım var. Devletimizden yardım talep ediyorum." diye konuştu.

Vali Doğanay, Kürşat Başköy olmak üzere bütün Murgul ve Borçka halkına bir kez daha "geçmiş olsun" dileyerek devlet olarak afetlerde zarar gören vatandaşların her zaman yanında olduklarını ifade etti.
Yorumlar (0)