banner1365

banner1469

banner1345

banner1473

Arnavutköy Belediyesi’nden üniversite öğrencilerinin ailelerine destek

banner1475

İSTANBUL, () - ARNAVUTKÖY Belediyesi ‘Aileye Destek, Eğitime Destek’ sloganıyla başlattığı yardım kampanyasında, 3 bin 76 aileye eğitim yardımında bulundu. Arnavutköy Belediyesi ilköğretim ve ortaöğretim öğrencilerine yaptığı eğitim...

Genel 15.12.2018, 17:13
Arnavutköy Belediyesi’nden üniversite öğrencilerinin ailelerine destek
banner1353
banner1375

İSTANBUL, () - ARNAVUTKÖY Belediyesi ‘Aileye Destek, Eğitime Destek’ sloganıyla başlattığı yardım kampanyasında, 3 bin 76 aileye eğitim yardımında bulundu.
Arnavutköy Belediyesi ilköğretim ve ortaöğretim öğrencilerine yaptığı eğitim yardımlarının yanı sıra üniversiteyi kazanmış ve üniversite eğitimine devam eden öğrencilerin ailelerine; yardım ederek, eğitime tam destek oluyor. Arnavutköy Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü’nün yürüttüğü çalışmalar sonucunda, Arnavutköy İlçesi’nden il içi ve il dışında eğitim hayatına devam eden üniversite öğrencisinin ailesine, eğitim yardımında bulunuyor. 3 bin 76 aileye yapılan yardım, öğrencilerin eğitim hayatına katkı sağlayacak.
Arnavutköy Belediyesi tarafından banka hesaplarına yatırılacak yardım desteği, 3 taksitte toplamda bin 800 lira olarak, ailelerin hesaplarına geçecek. Eğitim yardımının ilk taksitinin aralık ayı içerisinde yatacağı müjdesi, Arnavutköy Belediye Başkanı Haşim Baltacı tarafından vatandaşlara verildi.
Arnavutköy Belediyesi Yönetim ve Yaşam Merkezi içerisinde yer alan salonda gerçekleştirilen Aile Destek Eğitim Programına, yardım hakkı kazanan aileler katıldı. Programa konuşmacı olarak katılan Eğitimci Yazar Sıtkı Aslanhan ise ailelere çocuklar üzerinde nasıl bir davranış sergilenmeli konusunda konuşma yaptı.
“BU YIL 3 BİN 76 AİLEMİZE EĞİTİM YARDIMI SAĞLIYORUZ”
“Her sene düzenlediğimiz aile eğitim yardımının bu sene de startını verdik” diyen Arnavutköy Belediye Başkanı Haşim Baltacı, “Aile Eğitim Yardım programımızda, Arnavutköy’ümüzün değerli aileleri bizleri yalnız bırakmadı. Bu yıl 3 bin 76 ailemize eğitim yardımı sağlıyoruz. Her bir ailemize 1 bin 800 lira olmak kaydı ile 3 bin 76 ailemiz bu sosyal yardımdan yararlanacak. Yaptığımız bu aile eğitim yardımında çocuklarımıza geleceklerini inşa etmede büyük katkısı olacak” diye konuştu.
Aile Eğitim Yardımı alan Elektronörofizyoloji Bölümü öğrencisi Merve Yılmaz, “Yapılan bu Aile Eğitim Yardımı biz öğrencelere çok büyük destek oluyor Arnavutköy Belediyesi’ne yapmış olduğu hizmetten dolayı teşekkür ediyorum” dedi.
Aile Eğitim Yardımının diğer taksitleri ise mart ayı sonu ve mayıs ayı sonunda vatandaşların hesaplarına yatacağı, Sosyal İşeler Müdürlüğü tarafından açıklandı.

Yorumlar (0)
banner1474
13°
kapalı
Namaz Vakti 28 Ocak 2020
İmsak 06:14
Güneş 07:43
Öğle 12:53
İkindi 15:28
Akşam 17:53
Yatsı 19:16