banner1571

banner1567

banner1526

banner1588

banner1525

banner1324

banner1581

Ankara'da "aksiyon filmi gibi" kovalamaca!

Keçiören Emniyet Müdürlüğü önünden belediyeye ait bir kamyoneti silah tehdidiyle gasbederek kaçan iki kişi kovalamaca sırasında trafik yön levhası direğine çarptı. Kaza sonrası alevler içinde kalan aracı terk eden zanlılar yaya olarak Kuzey Ankara TOKİ Konutlarının bulunduğu bölgeye doğru kaçışlarını sürdürdü. Şüpheliler, filmleri aratmayan kovalamacanın ardından bölgeyi çembere alan polis ekipleri tarafından kıskıvrak yakalandı.

Son Dakika 04.05.2017, 11:50
111
Ankara'da "aksiyon filmi gibi" kovalamaca!

Ankara'da belediyeye ait kamyoneti silah zoruyla  gasbederek kaçan iki kişi ile polis arasında aksiyon filmi senaryolarını  aratmayan bir kovalamaca yaşandı.

Alınan bilgiye göre, Nuri Pamir Caddesi'nde İlçe Emniyet Müdürlüğü  önündeki parkta çalışan Keçiören Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğüne bağlı  ekibin yanına silahlı iki kişi geldi. Bu kişiler, ekibin kullandığı park  halindeki 06 AJ 8317 plakalı kamyoneti gasbederek kaçtı.

İhbar üzerine bölgeye sevk edilen çok sayıda polis ekibi tiner ve boya  yüklü kamyonetin peşine düştü. Kısa sürede izlerini kaybettiren zanlılar, Bağlum  Mahallesi'ne doğru kaçtı.

Mobil Elektronik Sistem Entegrasyonu (MOBESE) kameralarından da takibe  alınan aracın Bağlum'da olduğunu tespit eden polis ekipleri ile ara sokaklara  girmeye çalışan gasp şüphelileri arasında kovalamaca başladı.

Bağlum'dan Pursaklar ilçesine kadar süren kovalamaca bir süre sonra  Esenboğa güzergahındaki protokol yolunda devam etti.

GASBETTİKLERİ ARAÇ YANDI

Pursaklar'dan kent merkezi istikametine doğru kaçan gaspçılar, Kuzey  Ankara TOKİ Konutları yol ayrımında trafik yön levhası direğine çarptı.

Kaza sonrası alevler içinde kalan kamyoneti terk eden zanlılar, yaya  olarak TOKİ konutlarının bulunduğu bölgeye doğru kaçışlarını sürdürdü.

Kısa sürede büyüyen alevler kamyoneti tamamen sardı. Araçta bulunan  tiner ve boya kutuları nedeniyle peş peşe patlamalar meydana geldi.

Trafik polisleri yangın nedeniyle Esenboğa yolunun Ankara istikametini  ulaşıma kapattı. Alevler ise bir sulama tankerinden sıkılan suyla söndürüldü.

FİLMLERİ ARATMAYAN KOVALAMACA

Olay yerinden kaçan iki gaspçıyı yakalamak için TOKİ konutlarının  bulunduğu yerleşim bölgesini çembere alan polis ekipleri film sahnelerini  aratmayan bir takip başlattı.

Bölgeye sevk edilen polis ekipleri şüphelileri yakalamak için  ellerinde silah ve fenerlerle ağaçlık alanlarda iz sürdü.

Kaçmaya çalışan gaspçılardan biri kısa sürede yakalanıp gözaltına  alındı, diğeri ise olay yerine iki kilometre mesafedeki bir okulun yakınında  görüldü.

Polisin "dur, kaçma" ihtarında bulunmasının ardından teslim olan bu  gaspçı da yere yatırıldıktan sonra kelepçelenerek gözaltına alındı.

Kaynak:Milliyet

Yorumlar (0)