banner1496

banner1499

banner1334

Almanca Öğretmenliğinden Ressamlığa

banner1357

Almanca öğretmenliği yaptıktan sonra ressam olmaya karar veren Mehmet Kılıç, aldığı profesyonel eğitimlerin ardından sayısız tablo üretti. Dönemin Zonguldak Valisi Erol Ayyıldız da Kılıç’ın yaptığı Zonguldak’ın konu olduğu bir...

SON DAKİKA 15.04.2014, 12:18
27
Almanca Öğretmenliğinden Ressamlığa
banner1353
banner1375
Almanca öğretmenliği yaptıktan sonra ressam olmaya karar veren Mehmet Kılıç, aldığı profesyonel eğitimlerin ardından sayısız tablo üretti. Dönemin Zonguldak Valisi Erol Ayyıldız da Kılıç’ın yaptığı Zonguldak’ın konu olduğu bir tabloyu satın alarak Zonguldak Valiliği binasına astırdı. Yaptığı çalışmalarına yenisini eklemek için dört aydır Zonguldak’ın Fener semtini tuvaline yansıtan Kılıç, Milli Egemenlik Caddesinde yaptığı çalışmasıyla da ilgi görüyor.

Zonguldak'la ilgili canlı performanslardan oluşan projesini hayata geçireceğini dile getiren Kılıç, şöyle konuştu:

“Zonguldak'la ilgili peyzaj çalışmalarımdan dördüncüsünü yapıyorum. Bu manzara gerçekten çok ilgimi çekti. Hatta burada balıkçı motorları ile birlikte içime büyük bir istek doğdu. Tuvali hazırladım ve yaklaşık dört ay önce çalışmaya başladım. Zaman zaman ara verdiğim oldu. Güzel havayı görünce resim yapma isteğim daha çok gündeme geliyor. Bu gün de böyle bir gün. Hava güzel, henüz daha çalışmam bitmedi."

Zonguldak'ı çok sevdiğini anlatan Kılıç, sözlerini şöyle sürdürdü: "Hayalim Zonguldak ile ilgili canlı performans olarak proje hazırlamak olacak. Zonguldak’ın muhtelif yerlerinde çalışma yapmak istiyorum. Onlara sesleniyorum, giden valimiz Erol Ayyıldız büyük bir tablomu aldı ve şu an Zonguldak Valiliği binasına asıldı. Benim için çok büyük bir onur oldu. Destek gördüm. Onurlandım, mutlu oldum.”

Ressam Kılıç, yaptığı tabloların tuvali, boyası ve fırçasının maliyetli olduğunu ifade ederken sanatseverlere şöyle seslendi: “Büyüklerden, yetkililerden gerçekten büyük desteğe ihtiyacım var.”

Yorumlar (0)
banner1474
20°
parçalı az bulutlu
Namaz Vakti 07 Ağustos 2020
İmsak 03:47
Güneş 05:29
Öğle 12:45
İkindi 16:38
Akşam 19:52
Yatsı 21:27