banner1518

banner1567

banner1526

banner1499

banner1334

banner1534

ALES sınavı iptal edildi mi?

Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açıklanan kısıtlama ve yasak kararı sonrasında ALES sınavına girecek olanlar sınavın ertelenip ertelenmediğini merak ediyor.

Genel 01.12.2020, 00:23
1380
ALES sınavı iptal edildi mi?

6 Aralık Pazar günü Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı yapılacaktı. Ancak bugün hafta sonu kısıtlama kararı alınması sonrasında akıllarda soru işaretleri oluştu.

ALES SINAVI İPTAL EDİLDİ Mİ?

Kabine toplantısı sonrasında pek çok kısıtlama ve yasak kararları peş peşe açıklandı. Ancak ALES sınavına ilişkin bir açıklama gelmedi. ALES sınavına girecek olan öğrenciler, ALES sınavı iptal edildi mi? sorusuna cevap arıyor.

ALES SINAVI ERTELENECEK Mİ?

ALES sınavına girecek olanlar ÖSYM'den gelecek olan açıklamayı bekliyor. Ancak ÖSYM'den konu ile ilgili henüz net bir açıklama gelmedi. Sınava girecek olan kişilerin sokağa çıkma yasağından muaf olup olmayacağı ya da sınavın ertelenip ertelenemeyeceğine dair açıklama yapılmadı. Konunun bu hafta içinde netleşmesi bekleniyor.

ALES SINAVA GİRİŞ BELGELERİ ADAYLARIN ERİŞİMİNE AÇILMIŞTIR

Geçtiğimiz günlerde yapılan açıklama sonrasında ALES sınav giriş yerleri belli olmuştu. ÖSYM Başkanı Halis Aygün yaptığı açıklamasında şu ifadeyi kaydetmişti: "020-ALES/2 Sınava Giriş Belgeleri adaylarımızın erişimine açılmıştır. 6 Aralık 2020 tarihinde ALES'e girecek adaylarımız sınav yerlerini http://ais.osym.gov.tr adresinden veya ÖSYM AİS mobil uygulamamızdan öğrenebilirler"
 

Yorumlar (0)