banner1365

banner1345

Açıkhava, 3 Boyutlu Sanal Dünyaya Taşındı

banner1357

İnşaat dünyasını 3 boyutlu platformla tanıştırarak, birçoğu henüz maket aşamasında olan konut projelerinin bitmiş hallerini harita üzerindeki gerçek yerlerinde detaylı olarak sunabilen 3DKonut.com, yenilenen versiyonunda açıkhava reklamcılığına...

SON DAKİKA 15.04.2014, 11:58
Açıkhava, 3 Boyutlu Sanal Dünyaya Taşındı
banner1353
İnşaat dünyasını 3 boyutlu platformla tanıştırarak, birçoğu henüz maket aşamasında olan konut projelerinin bitmiş hallerini harita üzerindeki gerçek yerlerinde detaylı olarak sunabilen 3DKonut.com, yenilenen versiyonunda açıkhava reklamcılığına yeni bir mecra ekledi. Açıkhavayı, 3 boyutlu internet ortamına taşıyan bu uygulamayı ilk kullanan marka ise mobilya sektöründen geldi. EVGÖR Mobilya, 3DKonut.com üzerindeki 100 farklı inşaat projesinin girişinde oluşturulan sanal megaboardları kiralayarak, Türkiye’de bu mecrayı kullanan ilk firma oldu.

Gerçekleştirdiği 3 boyutlu uygulama ile inşaat sektöründe yeni bir trend başlatan 3DKonut.com, reklam dünyasına da farklı yaklaşımlar sunuyor. Mobilya, otomotiv, eğitim, sağlık, telekominikasyon, dayanıklı tüketim vb. gibi onlarca sektörün potansiyel müşterileriyle, 3DKonut.com içerisinde konut projesi arayan hedef kitlelerin benzer profillere sahip olduğu gerçeğinden hareketle yola çıkan site yönetimi, reklamverenlere yönelik “3 boyutlu sanal konumlandırma” adını verdikleri yeni bir mecra geliştirdi. İlk etapta açıkhavada sıkça kullanılan megaboardlar üzerinden bir uygulama gerçekleştiren 3DKonut.com, sistemindeki Google Earth haritası üzerinde 3 boyutlu sergilediği 100 farklı inşaat projesinin girişine sanal reklam alanları yerleştirdi. Konut bakmaya gelen müşteri kitleleriyle anlık etkileşim kurabilmeye olanak sağlayan “3D sanal megaboard” uygulamasını ilk kullanan marka ise Evgör Mobilya oldu.

3DKonut.com projesi ile Türkiye’de ve Dünya’da bir ilki gerçekleştirdiklerini söyleyen site yöneticisi Aybars Görpe, yeni reklam uygulamalarıyla da tüm reklamveren markalara farklı bir boyut açtıklarını belirtti. İlk aşamada açıkhava reklamcılığında sıkça kullanılan megaboardları sanal platforma uyarladıklarını belirten Görpe “Hali hazırda 81 ildeki yaklaşık 900 inşaat firmasına ait 1.800’ün üzerinde projeyi bir arada sunuyoruz. Bunlar arasından seçtiğimiz değişik lokasyonlardaki 100 farklı markalı konut projesinin girişine 3D megabordlardan yerleştirdik ve reklamverenlerin kullanımına açtık. Hazırlıklarını sürdürdüğümüz başka uygulamalarımız da olacak. Örneğin, stadlarda veya basketbol sahalarında olduğu gibi, inşaat projesinin sosyal alanları içindeki spor sahalarının içlerine de 3 boyutlu marka reklamları alabileceğiz. Ya da bir otomotiv markasının modellerini, o projenin otoparkında 3 boyutlu olarak sergileyebileceğiz. Özetle açıkhavada gördüğünüz her türlü reklam mecrasını 3 boyutlu sanal aleme taşıyabilecek durumdayız” dedi.

Yorumlar (0)
15°
parçalı az bulutlu
Namaz Vakti 15 Ekim 2019
İmsak 05:15
Güneş 06:40
Öğle 12:25
İkindi 15:29
Akşam 18:01
Yatsı 19:21