banner1313

banner1300

banner1334

Abdullah Gül, Paris’teki Saldırıyı Kınadı

11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Paris’te dergiye yapılan ve 12 kişinin hayatını kaybettiği terör saldırısını kınadı.Gül, resmi internet sitesinden yaptığı açıklamada, “Fransız mizah dergisi Charlie Hebdo’nun Paris’teki merkezine...

SON DAKİKA 08.01.2015, 19:12
Abdullah Gül, Paris’teki Saldırıyı Kınadı
11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Paris’te dergiye yapılan ve 12 kişinin hayatını kaybettiği terör saldırısını kınadı.
Gül, resmi internet sitesinden yaptığı açıklamada, “Fransız mizah dergisi Charlie Hebdo’nun Paris’teki merkezine düzenlenen terör saldırısını şiddetle kınıyorum. Saldırıda hayatını kaybedenlerin ailelerinin ve Fransa halkının acısını yürekten paylaşıyor ve başsağlığı diliyorum.
Bu gibi şiddet olaylarının tamamen ahlak dışı olduğu ve İslam dahil hiç bir dinin ilkeleriyle bağdaşmadığı açıktır. Bu barbarca eylemi gerçekleştirenler, sadece İslami değerlere ve prensiplere ihanet edip, Müslümanlığı lekelemekle kalmamış aynı zamanda Avrupa’dan başka yaşayacak yeri olmayan milyonlarca Avrupalı Müslümanı da hedef almıştır. Bu sebeple, İslam dünyası ve tüm Müslümanlar bu insanlık dışı saldırıyı açıkça kınamalı ve dini aşırıcılığa karşı Fransa halkı ile dayanışma içerisinde olmalıdır” dedi.
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!