banner1579

banner1567

banner1526

banner1499

banner1525

banner1534

banner1581

ABD yaptırımlarının hedefindeki isimden flaş açıklama!

ABD Hazine Bakanlığı'nın S-400'ler nedeniyle yaptırım kararı aldığı Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, "Şahsım veya kurumumuza yönelik yurt dışında alınan herhangi bir karar, benim ve ekibimin duruşunu değiştirmeyecek; Türk savunma sanayiini hiç bir şekilde engelleyemeyecektir" dedi.

Genel 14.12.2020, 23:46
116
ABD yaptırımlarının hedefindeki isimden flaş açıklama!

ABD yaptırımlarının hedefindeki isimden flaş açıklama!

S-400 hava ve füze savunma sistemleri nedeniyle ABD'nin Türkiye'ye yönelik uygulamaya soktuğu CAATSA yaptırımlarının hedefindeki isimlerden biri olan Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir bir açıklama yaptı.

Twitter hesabı üzerinden bir açıklama yapan Demir, "Cumhurbaşkanımız @RTErdogan’ın liderliğinde Tam Bağımsız Savunma Sanayii hedefimizde kararlılıyız. Şahsım veya kurumumuza yönelik yurt dışında alınan herhangi bir karar, benim ve ekibimin duruşunu değiştirmeyecek; Türk savunma sanayiini hiç bir şekilde engelleyemeyecektir." ifadelerini kullandı.

NTV'de canlı yayına katılan İsmail Demir ayrıca, "Biz bu yaptırımların etki oluşturacağını beklemiyoruz. Genel olarak olumsuz bir davranış vardı. Bu yaptırım sürpriz değil. İkili ilişkilerde dillendiriliyordu. Tam bağımsız sanayiimiz için değişme olmayacak. Bağımsız sanayiimiz gelişmeye, kararlılıkla artmaya devam edecek. Devam eden anlaşmalarda süreç aynı şekilde devam edecek. Yerli firmaların Amerika menşeili ürünler kullanmasında bir engel teşkil etmeyecek." dedi.

ABD Hazine Bakanlığı, Savunma Sanayi Başkanı İsmail Demir ve kurumun üç yöneticisine S-400'ler nedeniyle yaptırım uygulanacağını açıklamıştı.

Yorumlar (0)