Abd Büyükelçiliği'nden 'bir İmparatorun Çöküşünü İzleyeceksiniz' Yalanlaması

ABD Büyükelçiliği'nce, Büyükelçi Francis Ricciardone’ye atfen “bir imparatorluğun çöküşünü izleyeceksiniz” şeklindeki iddiaları yalanladı.Elçilikten yapılan açıklamada, Aralık ayından bu yana bazı basın yayın organlarının...

Abd Büyükelçiliği'nden 'bir İmparatorun Çöküşünü İzleyeceksiniz' Yalanlaması
banner1314
ABD Büyükelçiliği'nce, Büyükelçi Francis Ricciardone’ye atfen “bir imparatorluğun çöküşünü izleyeceksiniz” şeklindeki iddiaları yalanladı.

Elçilikten yapılan açıklamada, Aralık ayından bu yana bazı basın yayın organlarının Büyükelçi Francis Ricciardone’ye atfen “bir imparatorluğun çöküşünü izleyeceksiniz” şeklindeki iddiaları ısrarla yayınlamalarını esefle takip edildiği belirtilerek şöyle denildi:

"Daha önce de defalarca belirttiğimiz üzere Büyükelçi Ricciardone’ye atfedilen bu sözler kesinlikle gerçeği yansıtmamaktadır. Büyükelçi Ricciardone, hiçbir zaman bu ifadeleri kullanmamıştır. Dolayısıyla hiç kullanmadığı ifadelerin sürekli basında yer alması iyi niyetle bağdaşmamaktadır. Türk-Amerikan ilişkilerinin dostluğa dayanan köklü geçmişi herkesin malumudur. Bu asılsız haberlerin çok boyutlu ve yakın işbirliğimizi zedelememesi en içten temennimizdir."

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1313

banner1300