banner1365

banner1345

9 ay boyunca yasak aşk yaşamışlar...

banner1357

İstanbul Çekmeköy'de polis memurunun hayatını kaybettiği silahlı kavganın mütalaası açıklandı. Savcı, sanık Aslan Sezer için 'Kasten öldürme' suçundan müebbet istedi. 

Genel 12.06.2019, 15:12 12.06.2019, 15:17 Ceylan
9 ay boyunca yasak aşk yaşamışlar...
banner1353

İstanbul'un Çekmeköy ilçesinde 3 Eylül 2018'de meydana gelen olayda, edinilen bilgilere göre polis memuru Süleyman Aksoy ile iddialara göre eşiyle yasak aşk yaşayan Aslan Sezer araasında tartışma çıktı. Tartışma kısa süre içerisinde kavgaya dönüşürken, her iki şahıs da birbirine ateş etmek için silahına davrandı. Bu sırada, astsubay Sezer, Askoy'a 7'si öldürücü olmak üzere 8 el ateş etti. Aksoy, olay yerinde hayatını kaybetti. 

Olayın ardından başlatılan soruşturma kapsamında, savcı mütalaasını sundu. Mütalaada, cezaevinde görev yapan astsubay sanığın, aynı cezaevinde infaz koruma memuru olarak görev yapan Deniz Aksoy ile 9 ay boyunca birliktelik yaşadığı anlatıldı. Deniz Aksoy'un, eşi olan polis memuru Süleyman Aksoy'un telefon yazışmalarını fark etmesi üzerine ise eşinden kendisini Sezer'in yanına götürmesini istediği aktarıldı. Olay günü karşı karşıya gelen ikilinin birbirine ateş etmek istediği, sanığın maktüle 7'si öldürücü, 8 el ateş ettiği, maktülün hayatını kaybettiği belirtildi. 

Savcı: “Meşru müdafaa hükümlerinden yararlanamaz” 

Savcı mütalaasında, olayın başlamasına haksız hareketlerle kasten neden olan sanığın olay yerinden ayrılarak saldırıdan korunma imkanı olduğu halde bunu gerçekleştirmediğini, kendisine yönelik saldırının ekarte edildiği halde sanığın eylemine devam ederek maktulün ölümcül bölgelerine ateş etmeye devam ettiğini, sanığın meşru müdafaa hükümlerinden yararlanma imkanının bulunmadığını ve maktulü kasten öldürdüğünü belirtti. Sanık Aslan Sezer’in “kasten öldürme” suçundan müebbet hapisle cezalandırılmasını istedi. 

Bunun üzerine söz alan Süleyman Aksoy’un ailesi, sanıktan şikayetçi olduklarını ve cezalandırılmasını istediklerini söyledi. Sanık, esas hakkındaki savunmasını hazırlamak için süre istedi. Tutuklu sanık Sezer'in tutukluluk halinin devamına karar veren mahkeme, duruşmayı erteledi.

Geçtiğimiz duruşmada şu ifadeler yapılmıştı:

Duruşmada Süleyman Aksoy’un ağabeyi Gökhan Aksoy tanık olarak dinlendi. Tanık beyanında, “Kardeşim eşine güveniyordu. Eşimi çok seviyorum hayatta bir tek eşimden yana yüzüm güldü demişti. Ben Aslan Sezer’in kasten öldürme suçundan yargılanmasını talep ediyorum. Deniz Aksoy’un da soruşturmaya katılmasını istiyorum. Israrla ilişkilerini sürdürmüşlerdir” dedi.

Tutuklu sanık Aslan Sezer, “Ben öldürmek istemedim. Öldürmek isteseydim ilk silahı çekip ateş ettiğimde direk alnının ortasından vururdum. Ben kaçmayı tercih ettim. Canımı koruduğum için bile pişmanım. Biliyorum, ilişki boyutunda hatalıyım. Çok pişmanım, keşke olay yerinde ben ölseydim. Canımı kurtarmak için vurdum ve beraatimi talep ediyorum” dedi.

Yorumlar (0)
17°
sisli
Namaz Vakti 21 Ekim 2019
İmsak 05:20
Güneş 06:45
Öğle 12:24
İkindi 15:23
Akşam 17:54
Yatsı 19:13