banner1571

banner1577

banner1526

banner1588

banner1496

banner1324

banner1581

60 bin kişiye af müjdesi

2. Yargı Paketi ile 'Hafta sonu infaz, gece infazı ve konutta infaz' gibi özel infaz usulleri etkinleştirilecek. Paketle birlikte, 60 bin kişinin af kapsamına gireceği öğrenildi. 

Genel 05.10.2019, 08:55
732
60 bin kişiye af müjdesi

AK Parti tarafından oluşturuna 1. Yargı Paketi'nin gelecek hafta TBMM'ye gelmesi beklenirken, hazırlıkların sürdüğü infaz paketinin de yakın bir tarihte Meclis'te olması bekleniyor. Paket sayesinde, 50 ila 60 bin kişinin af kapsamına gireceği ve MHP'nin kapsamı genişleterek 100 bin kişiye af istediği iddia edildi. 

50- 60 BİN KİŞİ CEZAEVİNDEN ÇIKACAK

Milliyet yazarı Abdullah Karakuş yargı paketi hakkında AK Parti kulislerinin nabzını tuttu. Karakuş bugünkü yazısında cezaevinden kaç kişi çıkacak? sorusuna cevap verdi.

İşte yazının ilgili kısmı:

1. Yargı Paketi ile ilgili görüşmeler TBMM’de sürüyor.

Kısmi af getirecek ve cezaevlerinden çıkışları sağlayacak infaz düzenlemesi ise bu pakette olmayacak. Yeni infaz düzenlemesi bir kaç ay içinde ayrı bir yargı paketi olarak gelecek. Adalet Bakanı Abdulhamit Gül ile görüşülen yargı paketini konuştum. Gül paketi geniş bir uzlaşma ile çıkarmayı hedeflediklerini kaydetti.

İnfaz düzenlemesinin ayrı bir paket olarak geleceğini belirten Adalet Bakanı Gül, arkasından zaman zaman başka paketlerin de gelebileceğini kaydetti.
Paketlerin hukuk ve ceza gibi ayrı ayrı geleceğini belirten Gül, ilk paketin Genel Kurul’dan uzlaşma ile bir günde çıkmasını beklediklerini vurguladı.
AK Parti yönetimine ise yeni infaz paketinin ne zaman geleceğini ve kaç kişiyi etkileyeceğini sordum.

MHP'NİN TEKLİFİNDE 100 BİN KİŞİ

2 ay içinde gelebileceğini belirten AK Parti kurmayları, yeni infaz yasasının 50-60 bin kişiyi etkileyeceğini dile getirdi. Bu konuda MHP ile de görüşmeler sürüyormuş. MHP’nin teklifinde ise 100 bin kişinin kısmi affa uğraması öne çıkıyormuş.  İnfaz yasasının 50 bin mi 100 bin kişiyi mi etkileyeceği paket görüşmelerinden sonra ortaya çıkacak. Ama edindiğim izlenim 4-5 ayrı yargı paketi gelebileceği yönünde...

Yorumlar (0)