banner1589

banner1585

banner1526

banner1588

banner1525

banner1324

banner1581

5 akrabasını öldüren sevgilisinin cenazesini...

Adana'da aralarında emekli valinin de olduğu 5 akrabasını öldürüp intihar eden Denizhan Dener'in sevgilisi Hanım Kaya'nın ifadesinde, "Cinayet işlendiği gün beni arayıp 'kapıcıyla sana para gönderdim üzerine bir şeyler al, seni istemeye gelince güzel görsünler' dedi ve sonra telefonu kapattı" dediği öğrenildi. Hanım Kaya ile yapılan telefon görüşmesinde, sevgilisinin cenazesini yakınlarının almadığını, ortak arkadaşlarının cenazeyi almak için başvuru yaptığını söyledi

Son Dakika 05.05.2017, 14:29
1315
5 akrabasını öldüren sevgilisinin cenazesini...

Adana'da, aralarında emekli valinin de olduğu 5 akrabasını öldürüp intihar eden Suphi Denizhan Dener'in sevgilisi Hanım Kaya'nın ifadesinde, "Cinayet işlendiği gün beni arayıp 'kapıcıyla sana para gönderdim üzerine bir şeyler al, seni istemeye gelince güzel görsünler' dedi ve sonra telefonu kapattı" dediği öğrenildi. 

  Kurtuluş Mahallesi'nde 3 Mayıs akşamı kız isteme görüşmesi için bir araya geldikleri emekli vali olan eniştesi İsmet Metin, halası Nurşen Metin, kızları Senem Metin, kendisini büyüten diğer halası Gönül Cengiz ile onun oğlu Suphi Cumhur Cengiz’i öldürüp intihar eden Suphi Denizhan Dener’in sevgilisi Hanım Kaya’nın ifadesi ortaya çıktı. Hanım Kaya, katliamdan yaklaşık 2 ay önce Dener’in kendisine halalarının geleceğini anlattığını belirterek, "25 Mayıs’ta ailemden istemek için geleceklerini söylemişti. 10 gün önce de halası Gönül Cengiz ve eşi Metin Cengiz ile Hatay’a geldiklerini bana söylemişti. Ayrıca 2 Mayıs’ta da Adana’ya geleceğini söylemişti. Hatta halası ve eşinin Adana’ya gelmek için karar veremediklerini, sinirlendiğini söylemişti ama bana haber vermedi" dediği öğrenildi.
  Denizhan Dener'in halalarının kendisini istemediğini anladığını belirten Hanım Kaya, ifadesinde şunları söyledi:
  "Bunlarla bir sorunu olup olmadığını bana anlatmazdı. Halası Nurşen Metin ve eşi İsmet Metin ile aralarında bir sorun olup olmadığını bilmiyorum. Bana bugüne kadar herhangi bir şey söylemedi. İki sene önce Suphi Denizhan ile konuştuğumuzda sinirli bir hali olduğu zaman ben sormuştum. Bana akrabalarını, yani 'halalarımı katledeceğim, beni sinirlendiriyorlar' diyordu. Ben de 'neden böyle konuşuyorsun' dediğimde, 'hiç böyle bir şey yapar mıyım, şaka yapıyorum' diyordu. Ancak halaları ile ne sorun yaşadığını söylemiyordu. Ancak beni istemediklerini ben anlıyordum. Bugünkü olayın da neden kaynaklandığı konusunu bilmiyorum. Ankara’da oturan halası Nurşen Metin ve eşi İsmet Metin ile birlikte kızları Sinem Metin’in de beni istemek için Adana’ya geleceklerini, Suphi Denizhan Dener bana bir ara söylemişti. 2 gün sonra, yani cuma günü kahvaltı yapacaktık. O zaman beni tanıştıracaktı. İkimizin arasındaki konuşmalarda ara sıra ben Suphi Denizhan'a 'halaların hadi beni beğenmezse' diyordum. Suphi Denizhan da bana 'seni beğenmeyecekler de kimi beğenecekler' diye söylüyordu."


  "Kapıcıyla bin lira para gönderdi"

  Olay günü kapıcıyla birlikte kendisine Dehizhan Dener'in bin lira para verdiğini anlatan Kaya şunları kaydetti:
  "3 Mayıs’ta saat 16.35’te Suphi Denizhan beni aradı. Bir apartman kapıcısı ile bana para yolladığını söyledi ve 'bu para ile üzerine kıyafet alırsın, tanışmada seni güzel görsünler' dedi. Saat 19.17 sıralarında Suphi Denizhan ile tekrar telefonla konuştum. Bana '1-2 gündür halalarıma sinirlendiğim için seni arayamadım, seni ihmal ettim. Kendine iyi bak. Seni seviyorum' dedi. Ben de 'sende bir haller var galiba' dedim ve telefonu kapattık."

  "Cinayeti tesadüfen öğrendim"
  Sevgilisinin 5 kişiyi öldürüp intihar ettiğini tesadüfen öğrendiğini belirterek, "Taksici ağabey bana, 'Suphi Denizhan Dener, 2-3 gündür Adana’da hatta 1 saat kadar önce eve çıktı' dedi. Ben de taksiciye, 'Suphi Denizhan eve çıktıysa gel beni al' dedim. Taksici saat 20.05’te geldi, beni evden aldı, taksiye bindim. Bu sırada taksici, Suphi Denizhan’ın Adana’ya geldiğini söyleyerek, 'belki ailesi ile sorunu vardır ondan dolayı sana söylememiştir, kafana takma' dedi. Ben de, 'ağabey zaten oraya gidince yukarı çıkmam, zile basarım, Suphi Denizhan'ı aşağıya çağırırım, konuşurum, eğer bir sorun varsa yukarıya çıkmayayım' dedim. Taksi ile apartmanın önüne geldik. Polisler vardı. Polisler bana 'Suphi Denizhan Dener’in kız arkadaşı mısın' dedi. Ben de 'evet' dedim. Daha sonra yukarıya çıktım. Polisler çilingir bekliyorlardı. Sonra beni emniyete getirdiler. Ben Suphi Denizhan’ın halalarını, eniştelerini ve çocuklarını hiç görmedim, onlarla tanışmadım. Ailesi ile ilgili bir şey sorduğumuzda konuşmazdı ve konuyu kapatırdı, 'her şeyin yeri ve zamanı var' derdi. Suphi Denizhan Dener’in ailesinden beni istemeyen varsa bilmiyorum. Zaten ailesiyle yüz yüze tanışmadım. Suphi Denizhan Dener’in neden böyle bir şey yaptığını bilmiyorum, hiç şüphelenmedim" dediği belirlendi.

  "Denizhan'ı biz alacağız"
  Ayrıca telefonla ulaştığımız Hanım Kaya, Denizhan Dener'in annesi ve babasını küçük yaşta kaybettiğini, kendisine bakan halalarını öldürdüğünü, bu nedenle cenazesini yakınlarının almadığını ifade ederek, "Bizim ortak bir arkadaşımız cenazeyi almak için adli tıpa gitti. Ancak cenazeyi vermediler. Bunun için savcılığa başvurması gerekiyormuş. Arkadaşımız savcılığa başvuru yaptı. Başvuru kabul edilirse cenazeyi alıp Denizhan'ı toprağa vereceğiz" dedi.

Yorumlar (0)