banner1160

400 Yataklı Bartın Devlet Hastanesinin inşaatına başlanacak

BARTIN (AA) - AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, 400 Yataklı Devlet Hastanesi inşaatına başlanacağını bildirdi.Milletvekili Tunç, yaptığı yazılı açıklamada, geçen yıl aralıkta ihalesi gerçekleştirilen Devlet Hastanesinin, 158,8...

400 Yataklı Bartın Devlet Hastanesinin inşaatına başlanacak
banner1139

BARTIN (AA) - AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, 400 Yataklı Devlet Hastanesi inşaatına başlanacağını bildirdi.

Milletvekili Tunç, yaptığı yazılı açıklamada, geçen yıl aralıkta ihalesi gerçekleştirilen Devlet Hastanesinin, 158,8 milyon liraya mal olacağını anımsattı.

Hastanenin tamamlanmasıyla, Bartın'ın, eğitim araştırma hastanesi kapasitesinde, çevre illere de hizmet verecek modern bir sağlık kampüsüne sahip olacağını ifade eden Tunç, şunları kaydetti:

"Bartın Merkez Şiremirçavuş Mahallesinde 127 dönümlük arsa üzerinde, 10 bin 253 metrekare oturum alanına, 94 bin 252 metrekare kapalı alana sahip olacak hastane 12 katlı olarak inşa edilecek. Açık ve kapalı otoparkları ve diğer sosyal tesisleri ile 3 yılda tamamlanacak hastaneyle ilimizi çok büyük maliyetli bir kamu yatırımına daha kavuşturmuş olacağız.

İktidarlarımız döneminde 77 milyon lira tutarında sağlık yatırım gerçekleştirdiğimiz Bartın'a 400 yataklı Bartın Devlet Hastanesi ve diğer sağlık yatırımları için başta Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere Sayın Başbakanımız Binali Yıldırım'a ve Sağlık Bakanımız Ahmet Demircan'a teşekkür ediyorum."

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1134

banner1142

banner1127