banner1223

35 kilo eroin ele geçirildi!

Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından uyuşturucu madde tacirlerine karşı yürütülen çalışmalarda Edremit ilçesinde aranan bir binanın çatı katında 35 kilo 320 gram eroin maddesi ele geçirildi.

Van Emniyet Müdürlüğü'nce haksız kazanç sağlamak maksadıyla uyuşturucu madde ticareti, nakli ya da depolanması faaliyetleri yapan şahıslara yönelik yeni bir operasyon yapıldı.

35 KİLO 320 GRAM EROİN

Van Emniyeti Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından Van ili Edremit İlçesi Eminpaşa Mahallesi'ndeki bir sokakta bulunan ikametin çatı katında şüphe üzerine arama yapıldı. Narkotik Madde Arama Köpeği Lisa ile beraber yapılan detaylı aramada, çuvallar içerisine zulalanmış halde 69 paket halinde toplamda 35 kilo 320 gram eroin maddesi ele geçirildi.

Ele geçirilen uyuşturucu madde ile ilgili olarak Z.K. ve S.K. isimli iki şüpheli şahıs "Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde Ticareti Yapmak/Uyuşturucu Madde Nakletmek" suçundan gözaltına alınırken soruşturmanın çok yönlü bir şekilde devam ettiği öğrenildi.

KARARLILIKLA DEVAM

Van Emniyet Müdürlüğü, yürüttüğü uyuşturucu ile mücadele operasyonları kapsamında yaptığı açıklamada; "Uyuşturucu, uyarıcı madde ticareti yapan, nakleden, bu suçları işleyerek ekonomil ve haksız kazanç elde eden, ticaretini yapmaya çalıştıkları maddeleri pazarlamaya çalışmak suretiyle geleceğimi olan çocuklarımızı ve gençlerimizi zehirlemeye ve hayattan koparmaya çalışan suç örgütleri, örgüt üyeleri, sokak satıcıları, maddeleri temin eden ve nakleden veya bu suça her ne sebep olur ise iştirak eden şüpheliler ile Müdürlüğümüz tarafından en etkin şekilde ve kararlılıkla bu mücadeleye devam edilecektir" ifadelerine yer verdi.

Güncelleme Tarihi: 11 Ocak 2019, 14:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1226

banner1127

banner1148