banner1313

banner1300

banner1334

1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramı

ZONGULDAK (AA) - Zonguldak Valisi Ahmet Çınar, 1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı.Çınar, mesajında, ülkede denizciliğin geliştirilmesini amaçlayan Kabotaj Kanunu ile Türkiye'nin kendi kara sularında egemenliğini...

Genel 30.06.2018, 13:26
1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramı

ZONGULDAK (AA) - Zonguldak Valisi Ahmet Çınar, 1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı.

Çınar, mesajında, ülkede denizciliğin geliştirilmesini amaçlayan Kabotaj Kanunu ile Türkiye'nin kendi kara sularında egemenliğini ve bağımsızlığını elde ettiğini hatırlattı.

Güçlenen altyapısı, modern tersaneleri ve büyüyen deniz ticaret filosuyla uluslararası rekabete açık denizcilik sektörünün ülke ekonomisine katkısının her geçen gün arttığını belirten Çınar, şunları kaydetti:

"Üç tarafı denizlerle çevrili ve iki önemli boğaza sahip ülkemizin bu konumunu denizciliğimiz açısından en iyi şekilde değerlendirmek zorundayız. Bu duygu ve düşüncelerle, hayatını denizlerde kaybeden deniz şehitlerimizi saygı ve minnetle anıyor, köklü geleneği ve büyük bir tarihi geçmişi olan Türk denizciliğinin gelişiminde emeği geçenlere ve tüm denizcilerimize en içten selamlarımı iletiyor, bütün vatandaşlarımızın ve denizcilerimizin Denizcilik ve Kabotaj Bayramı'nı ve Kabotaj Kanunu'nun çıkarılışının 92'nci yıl dönümünü kutluyorum."

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!