banner1571

banner1577

banner1526

banner1588

banner1576

banner1324

banner1581

1 Mart ta hangi yasaklar kaldırılacak... Gözler kabine toplantısında

Bilim Kurulu toplantısı sonrası Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'da yasakların kaldırılmasıyla ilgili Kabine Toplantısı'nı işaret etti.

Genel 27.02.2021, 16:37
67
1 Mart ta hangi yasaklar kaldırılacak... Gözler kabine toplantısında

1 Mart ta hangi yasaklar kaldırılacak... Gözler kabine toplantısında Bilim Kurulu toplantısı sonrası Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'da yasakların kaldırılmasıyla ilgili Kabine Toplantısı'nı işaret etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan geçen hafta gerçekleştirilen toplantının ardından yaptığı açıklamada, mart ayında pek çok kısıtlamanın kaldırılacağı ve esnetileceği konusunu gündeme getirmişti. Peki, Kabine Toplantısı ne zaman?Kısıtlamaların kaldırılmasına yönelik alınacak kararlar merak ediliyor


KABİNE TOPLANTISI NE ZAMAN?

Bilim Kurulu Toplantısı sonrası Sağlık Bakanı Fahrettin Koca önerilerin Kabine Toplantısı'na sunulacağını söylemişti. Kabine Toplantısı ise 1 Mart Pazartesi günü yapılacak.

SAĞLIK BAKANI KOCA'DAN AÇIKLAMA

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Kabine Toplantısı'nı şu sözlerle işaret etti:

Bilim Kurulumuz bu konuyu (Yasakların Kaldırılması) tartışı. Bu konudaki öneriyi pazartesi Kabine'ye sunacağım. Kabine'de bu öneri tartışılacak ve devamında sayın Cumhurbaşkanımızın tensipleriyle gerektiğinde açıklama yapılmış olur alınan Kabine kararıyla. Esas önemli olan, illerin bundan sonraki dönemde vaka sayıları, vaka-test oranını, yoğun bakım doluluk oranı gibi parametrelerle bu kademelendirmenin nasıl yapılacağı tartışıldı. İki haftada bir uygulamayla hangi ilin hangi kararı alması gerektiği belli olacak. Eğitim dahil olmak üzere bütün detaylar pazartesi Kabine'de gündeme alınacak.

Yorumlar (0)