Gelir İdaresi Başkanlığı, Motorlu taşıtlar vergisinin (MTV) ikinci taksit ödemesiyle ilgili internet sitesinde duyuruda bulundu. MTV vergisi bu yıla ait ikinci taksiti 1 Ağustos'a kadar ödenebilecek.

İNTERNET SİTESİNDEN DUYURULDU

Gelir İdaresi Başkanlığının (GİB) internet sitesinde yer alan duyuruda, söz konusu verginin ödeme detaylarına ilişkin bilgilere yer verildi.Buna göre, MTV ödemeleri, GİB'in internet sitesi üzerinde bulunan İnteraktif Vergi Dairesi uygulaması üzerinden veya GİBMOBİL uygulamasıyla mobil telefonlardan ödenebilecek.

ÖDEMELERLE İLGİLİ AÇIKLAMA

Anlaşmalı bankaların kredi kartları, banka kartları ya da yabancı ülkede faaliyet gösteren bankaların kredi kartları, banka kartları ve diğer ödeme yöntemleri ile ödeme mümkün olacak. Ödemeler ayrıca anlaşmalı bankaların şubelerinden, alternatif ödeme kanallarından (internet ve telefon bankacılığı ve mobil bankacılık gibi), PTT iş yerlerinden ve tüm vergi dairelerinden de yapılabilecek.

Et ve Süt Kurumu duyurdu! Karkas et alım fiyatını artırdı Et ve Süt Kurumu duyurdu! Karkas et alım fiyatını artırdı

HIZLI ÖDEME BÖLÜMÜ

MTV ödemesi için mükellefler, İnteraktif Vergi Dairesinin internet sitesinde "Hızlı Ödeme" bölümünden şifre girişi yapmadan "MTV Ödeme" alanına sadece plaka ve TC kimlik numarası bilgilerini girerek borçlarını görüntüleyip ödeyebilecekler.

SON ÖDEME 1 AĞUSTOS

Ödemeler için son gün 1 Ağustos 2022 (31 Temmuz 2022 resmi tatile rastladığı için) olarak belirlendi.

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.