banner1365

banner1496

banner1499

banner1334

20.08.2019, 07:58 23

Geldikleri gibi...

Siyasi arena, bu aralar yine sıcak gelişmelerle gündemdeki yerini yeniden geri almaya başladı. Bu işler çok mevsime bakmaz ama yaz bitti böyle oldu dersek, çok uzak bir laf etmiş olmayız. 
Yine kocaman meseleler ortaya çıkar ve vatandaşın küçücük meseleleri kimsenin umurunda olmaz. Hatta vatandaş bile kendini unutur başlar o “kocaman” meseleleri tartışmaya.  
Kavgalara varan tartışmalar, uç söylemlerle insanları tahrik etmeler, sert siyasi söylemler artık kendini göstermeye başlar. Sabahlara kadar tartışır, gazetelerde televizyonlar gece yarılarına kadar seyreder, gazetelerde sayfa sayfa okuruz. 
Bir zaman sonra neyi tartıştığımızı bile unutacağımız bir noktaya geliriz. Ama bırakmayız. Memleket meselesi haline getirdiğimiz argümanları doya doya, bağıra bağıra, suçlaya suçlaya yaşarız. 
Millet de özlemiştir diye düşünüyordur şimdi “oyunu kuranlar” şöyle ağız dolusu tartışsınlar da kendilerine gelsinler. Görüşleri yüzünden insanlar taraf olsunlar ki siyasi zemin hazır olsun ister bu oyun kurucular. 
Yoksa vatandaşın sıkıntısını kim ne yapsın. Vatandaş dardaymış, sıkıntıdaymış, bunalımdaymış bunun bir önemi yok. Vatandaş artık fabrika ayarlarına hızla geri döndürmeliler ki, siyasal anlamda herkes saflarına geri dönsün. 
Bu siyasi saf mühendisleri vatandaşın eskisi gibi “saf” tutmadığını görmediklerini son zamanlardaki hareketlenmelerden anlayabiliyorum. Kim olursa olsun, hangi parti ve düşünce olursa olsun, bu saatten sonra vatandaşı kandırabileceğini sanmıyorum.
O yüzden bu sivri akıllı “oyun kurucu” arkadaşlar, kitle algısı yönetme peşine düştükleri kadar, vatandaş ne durumda, onlar için ne yapmalıyız, ne yaparsak kopan bağları yeniden bağlarız diye düşünsünler. 
Sert hareketlerle rüzgar oluşturmaya çalışanlar, büyük hata yaparlar. Fırtına koparsa bu sefer asla dışarıda kalamazlar. Vatandaş bekliyor. Vatandaş bakıyor. Vatandaş umut ediyor. 
Eski adetlerle yeni köyler gerçi yeni statüye göre “mahalleler” inşa etmesinler. 
Ya göründükleri gibi olsunlar,
YA DA GELDİKLERİ GİBİ GİTSİNLER…
 

Yorumlar (0)
banner1474
29°
parçalı az bulutlu
Namaz Vakti 03 Temmuz 2020
İmsak 02:59
Güneş 05:00
Öğle 12:44
İkindi 16:44
Akşam 20:18
Yatsı 22:09