banner1320

Gaziantep’te Turizm Haftası Etkinlikleri

Gaziantep İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından 15-25 Nisan Turizm haftası etkinlikleri çelenk sunumu ve halk oyunları gösterisiyle başladı.Demokrasi meydanında düzenlenen törene Gaziantep Vali Yardımcısı Mehmet Taşdögen, Gaziantep...

Gaziantep’te Turizm Haftası Etkinlikleri
banner1314
Gaziantep İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından 15-25 Nisan Turizm haftası etkinlikleri çelenk sunumu ve halk oyunları gösterisiyle başladı.

Demokrasi meydanında düzenlenen törene Gaziantep Vali Yardımcısı Mehmet Taşdögen, Gaziantep İl Kültür ve Turizm Müdürü Ergün Özuslu, STK Temsilcileri, Turizm işletmecileri ve öğrenciler katıldı. Atatürk Anatı’na yapılan çelenk sunumunun ardından Münif Paşa İl Halk Kütüphanesine kadar yürüyüş yapıldı. Program burada Gaziantep Fotoğrafçılar Derneği'nin hazırlamış olduğu resim sergisi açılışı ile son buldu. Resim sergisi açılışı öncesi açıklamada bulunan Gaziantep Vali Yardımcısı Mehmet Taşdögen, Gaziantep’in artık lahmacun, kebap ve sanayi ile değil turizm alanında da tanındığını ifade ederek, “Kültür ve Turizm Bakanlığımızın değerli mensupları ve çok değerli katılımcılar hepinizin bildiği gibi her yıl ülkemizde 15-25 Nisan Tarihleri arasında Turizm haftası çeşitli etkinlikler ile kutlanmaktadır. Türkiye’de gerçekten son yıllarda turizmde bacası sanayi dediğimiz ilimizde çok önemli mesafeler kat edildi ve yine ilimizde daha büyük bir oranda çıta çok yükseklere konmaya başlandı. Gaziantep Lahmacun, Kebap, Sanayi ve ticaret’i ile anılıyordu, artık son 5-10 yıldan buyana gerek Kültür Turizm bakanlığımız tarafından, mahalli idarecilerimizin, belediyelerimizin, Sivil Toplum Kuruluşlarımızın iş birliği içerisinde Gaziantep Kültürünün ortaya çıkarılması, insanlığa sunulması ve bu alanda çalışmaların çok güzel organizasyonlarını görüyoruz” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1313

banner1300