banner1313

banner1300

banner1334

Araban’daki Tarihi Anıt Mezarlardaki Restorasyon Çalışmaları Sürüyor

Araban Belediyesi’nin hazırlamış olduğu proje ile ilçedeki tarihi anıt mezarlardaki restorasyon çalışmalarının devam ettiği bildirildi.Araban ilçesinde Hasanoğlu ile Hisar Mahallelerindeki bölgenin önemli tarihi eserlerinden olan ve uzun...

GAZİANTEP 14.04.2014, 19:21
Araban’daki Tarihi Anıt Mezarlardaki Restorasyon Çalışmaları Sürüyor
Araban Belediyesi’nin hazırlamış olduğu proje ile ilçedeki tarihi anıt mezarlardaki restorasyon çalışmalarının devam ettiği bildirildi.

Araban ilçesinde Hasanoğlu ile Hisar Mahallelerindeki bölgenin önemli tarihi eserlerinden olan ve uzun yıllardan beri dış tahriplere dayanamayarak çökme tehlikesi ile karşı karşıya kalan tarihi Anıt Mezarlarda Şubat 2014’de başlatılan restorasyon çalışmaları Gaziantep Valiliği Kültür Varlıkları Fonu’ndan ayrılan 860 bin TL ödenekle sürdürülüyor.

Çalışmalar hakkında bilgi veren AK Parti Gaziantep Milletvekili Mehmet Erdoğan, “Restorasyon çalışmaları aralıksız devam ediyor. En kısa zamanda tamamlanacak olan restorasyon çalışmalarının ardından her iki tarihi anıt mezar yok olma tehlikesinden kurtarılarak tarih turizmine kazandırılacak” dedi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!