baskaynak Final Okulları cemre
 
Samsun Sürücü Kursu çarsan HRS Ajans

 Fenerbahçe’nin Hocası Belli Oldu! Sözleşme Detayı Şaşırttı

featured

 Fenerbahçe’nin Hocası Belli Oldu! Sözleşme Detayı Şaşırttı Ali Koç ve yönetiminin yaptığı açıklamayla belli olan Fenerbahçe teknik direktörü İsmail Kartal oldu.

FENERBAHCE 3 Spor

Fenerbahçe, İsmail Kartal ile anlaştı. İsmail Kartal, Fenerbahçe’nin 6 aylık yeni hocası oldu. Vitor Pereira’nın ayrılığı sonrası yeni hocanın kim olacağı konuşulurken Fenerbahçe yönetimi kararını verdi. Takımı 6 için İsmail Kartal’a emanet eden Ali Koç ve yönetimi resmi açıklamayı yaptı. İsmail Kartal son olarak 2014/2015 sezonunda Fenerbahçe’yi çalıştırmıştı.

Fenerbahçe’nin hocası belli oldu. Kulüpten yapılan açıklamaya göre sezonun geri kalanında takımın başında İsmail Kartal olacak. Fenerbahçe yönetimi aldığı kararla İsmail Kartal isminde karar kıldı. Yapılan açıklamada, “İsmail Kartal, Fenerbahçe’nin kendisine ihtiyacı olduğu her anda kayıtsız ve şartsız göreve hazır olduğunu ifade etmiş, Kulübümüz sezonun geri kalan dönemi için İsmail Kartal ile anlaşma sağlamıştır.” ifadeleri kullanıldı.

FENERBAHCE1 Spor

FENERBAHÇE’DE GÖREV ALMIŞTI

İsmail Kartal, 2014/2015 sezonunda Fenerbahçe’de teknik direktörlük yapmıştı. O sezon 46 maça çıkan tecrübeli hoca maç başına 2.17 puan ortalaması tutturmuştu. Fenerbahçe o sezon ligi Galatasaray’ın 3 puan gerisinde 74 puanla 2. sırada tamamlamıştı.

46 maç
30 galibiyet
10 beraberlik
6 mağlubiyet
2.17 puan ortalaması
1x Türkiye Süper Kupası

EN YÜKSEK PUAN ORTALAMASI

Süper Lig’de Fenerbahçe’yi en az 15 maçta çalıştıran yerli teknik direktörler arasında en yüksek puan ortalamasının sahip kişi İsmail Kartal olarak istatistiklere geçmişti.

BU SÖZLERİ AKILLARA KAZINMIŞTI

İsmail Kartal bir dönem yaptığı röportajda Fenerbahçe teknik direktörlüğü ile ilgili sözlerine, “Son 20 yılda Fenerbahçe’de çalışan hocalar içinde maç-puan ortalaması (2.17) en iyi olan benim. Rize deplasmanı dönüşü kurşunlanma olayı yaşanmasaydı şampiyon olurduk, ayrıca hakem olayları da vardı o sezon.” açıklamasını yapmıştı.

“HER ZAMAN BOŞ SÖZLEŞMEYE İMZA ATARDIM”

İsmail Kartal, “Ben Fenerbahçe’de futbolcuyken her zaman boş sözleşmeye imza atardım. Başkanlarıma hep ‘Ne takdir ediyorsanız onu verin’ derdim. O kadar çok seviyorum Fenerbahçe’yi” sözleri bir dönem sosyal medyaya damga vurmuştu.

İŞTE FENERBAHÇE’NİN AÇIKLAMASI

“Bir önceki Teknik Direktörümüz Vitor Pereira’nın takımımızdan ayrılması ile birlikte 2021-22 sezonunun kalan dönemi ve yeni sezon yapılanmamız kapsamında çalışmalarımıza derhal başlanmış, listemizde belirlediğimiz teknik direktör adayları ile görüşmelere ivedilikle başlanmıştır.

Bu çalışmalar süresince öncelikli tercihimiz, önümüzdeki sezonda takımımızı çalıştıracak Teknik Direktörümüzün, 2021-2022 sezonunun geri kalan kısmında da A Takımımızın başında yer almasıydı. İstişare süreçlerimiz devam ederken teknik direktör adaylarımız, sezon ortasında göreve başlamak yerine yeni sezon itibariyle başlamayı tercih ettiklerini bildirmişlerdir.

2022-2023 sezonunda takımımızın teknik direktörü olarak belirleyeceğimiz ismin; 2021-22 sezonunun kalan bölümü de dahil olmak üzere tüm dikkati ve çalışmalarını, yeni sezon kadro yapılanmamıza, uzun vadeli oluşturulacak futbol sistemimize, A takım-altyapı koordinasyonuna tam konsantrasyon ile yoğunlaşması hedeflenmektedir.

Bu konudaki açıklamalar da önümüzdeki dönemde yapılacaktır.

FENERBAHCE 2 Spor

İçerisinde bulunduğumuz sezonda Süper Lig, Türkiye Kupası, UEFA Avrupa Konferans Ligi olmak üzere 3 kulvarda da hedefleri yolunda mücadelesine devam eden Futbol A Takımımız için yarım sezonluk bir planlama yapılmıştır.

Bu geçiş döneminde camiamızın önemli değerlerinden biri olan, kulübümüze hem futbolcu hem de teknik direktör olarak hizmet etmiş İsmail Kartal ile temasa geçilmiştir.

2014-2015 sezonunda da Futbol Takımımızı yönetmiş olan İsmail Kartal, Fenerbahçe’nin kendisine ihtiyacı olduğu her anda kayıtsız ve şartsız göreve hazır olduğunu ifade etmiş, Kulübümüz sezonun geri kalan dönemi için İsmail Kartal ile anlaşma sağlamıştır.

Söz konusu Fenerbahçe olduğunda her zaman ve her şartta göreve hazır olduğunu vurgulayan, Fenerbahçe adına sorumluluk aldığı her an hatta Takımımızın canına kast edildiği en zor dönemde dahi Fenerbahçe aidiyeti ile yapabileceğinin en iyisini ortaya koyan, Fenerbahçemizin kıymetli bir değeri olan İsmail Kartal hocamıza, özverili yaklaşımı için teşekkürlerimizi ifade ediyoruz.

Hocamızın sorumluluk bilinci ile üstlendiği bu görevinde yönetimimiz, futbolcularımız ve camiamızla birbirimize destek olarak bir aile bilinciyle hareket edeceğimizi vurguluyor; taraftarlarımızın her zaman olduğu gibi takımımızın ve kulübümüzün yanında olacağına inanıyoruz.”

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.

Uygulamayı Yükle

Samsun'a Dair Tüm Haberleri Yakından Takip Etmek İçin Uygulamamızı İndirin.