Federasyonda İlk Ve Tek

Federasyonda İlk Ve Tek
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Federasyonda İlk Ve Tek Türkiye Masa Tenisi Federasyonu tarihinde bir okulun mevzunlarının ilk ve tek takımı olan “Samsun Maarif Koleji ve Anadolu Lisesi Mezunları Masa Tenisi Spor Kulübü” başarılara imza atıyor.

 

İLK VE TEK KULÜBÜ
Eski adı Samsun Maarif Koleji olan ilimizin köklü okullarından Samsun Anadolu Lisesi’nin mezunları, okullarının çok önemli bir özelliğini yaşatmak için bir spor kulübü kurdular. 1955-2005 tarihleri arasında Hazırlık ve ortaokul-lise olmak üzere 7 yıl eğitim görülen okulda bulunan 8 tane masa tenisi masasında hemen her öğrenci masa tenisi sporunu yapmış ve aralarında milli takıma kadar yükselen sayısız sporcu yetişmiş. Bu spora gönül vermiş mezunlar, okulun bu özelliğini yaşatmak için 2018 yılında kulüpleşmeye giderek Türkiye Masa Tenisi Federasyonu tarihinde bir okulun mevzunlarının ilk ve tek takımı olarak “Samsun Maarif Koleji ve Anadolu Lisesi Mezunları Masa Tenisi Spor Kulübü’nü kurdular.

SAMSUN’UN TEK KADIN TAKIMI
1975-1981 yıllarda okulun takımında oynamış olan ve şu anki takımda da oynayan Kulüp Başkanı 1982 yılı mezunu Yeşim Akdeniz ” Hem kadın hem de erkek takım olarak TMTF 3.Lig’de yarışıyoruz. Takımlarımızda mezunlarımız da yer alıyor ve aynı zamanda kadın takımı Türkiye Masa Tenisi Federasyonu Liglerinde yarışan Samsun’un tek kadın takımı olma özelliğinde. 23-25 Nisan 2021 tarihlerinde Tokat’ta yapılan 3.Lig 2. Etap maçları sonunda ilk yarıyı 1 malubiyetle 2. olarak bitirerek 04-06 Haziran 2021’de yapılacak olan Play-off müsabakalarında 2. Lige çıkmak için mücadele edeceğiz” dedi.

Federasyonda Ilk Ve Tek Spor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir