doğa yataks cemre
 
5s dikey akın bilgi

Fatih Türkel’den Sert Çıkış! ‘Öküz Altında Buzağı Aramayın’

turkelden-sert-cikis-0411
Daha Fazla Göster

Fatih Türkel’den Sert Çıkış! ‘Öküz Altında Buzağı Aramayın’ CHP İl Başkanı Fatih Türkel, Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci’nin sehven yaptığı açıklamayı farklı yönlere çekenlere, “Gidin nasibinizi başka kapıda arayın” diye seslendi

CHP İl Başkanı Fatih Türkel, Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci’nin ihtiyaç sahiplerine yardım faaliyetlerinden bahsettiği konuşmasındaki dil sürçmesini gündeme taşıyanlara “Öküz altında buzağı arayanlara sesleniyorum: Gidin nasibinizi başka kapıda arayın” diyerek tepki gösterdi.

‘MAL BULMUŞ MAĞRİBİ GİBİ’

Başkan Türkel, Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci’nin ihtiyaç sahiplerine yardım faaliyetlerinden bahsettiği konuşmasında dil sürçmesi sonucu kullandığı “Son kullanma tarihi bitmiş olan yiyecekleri gidip alıyoruz. İhtiyaç sahibi ailelere dağıtıyoruz” ifadelerine açıklık getirmesine rağmen bazı kesimlerin bilerek ve isteyerek gündem yaratmaya çalıştığını belirterek, “Yaklaşık 2 saat süren toplantının bir sürü gündem maddesi varken Atakum Belediyesinin mali durumu ve yapmış olduğu hizmetlerle ilgili bir sürü açıklama yapılmışken birileri ‘mal bulmuş mağribi gibi’ başkanımızın sonradan da yazı olarak düzelttiği açıklamasını gündeme taşımış, bırakın Samsun kamuoyunu Türkiye kamuoyuna Atakum Belediyesi tarihi geçmiş ürünleri vatandaşa dağıtıyor diye bilerek ve isteyerek pompalanmıştır” dedi.

‘VATANDAŞIN GÜNDEMİNE DÖNÜN’

“Biz belden aşağı vurmanın da bir ahlakı vicdanı olmalı diyerek bu kadarına da pes diyoruz” ifadelerini kullanan Türkel sözlerine şunları ekledi:

“Ülkemizin geçtiği bu ekonomik buhran içerisinde bile vatandaşına dokunmak, hizmet etmek için çareler arayan gecesini gündüzüne katarak kapı kapı sosyal yardımlar dağıtan, bir taraftan hacizler ile boğuşurken diğer taraftan iktidar baskısı altında hizmet üretmeye çalışan Başkanımız Cemil Deveci’ye yapılmaya çalışan bu linç girişiminin altında büyük bir hazımsızlığın, kaybetmişliğin karşısındaki çaresizliğin olduğunu net olarak görüyoruz. Başkan Cemil Deveci diyor ki, ‘Eğer Ata Market’te tarihi geçmiş bir ürün tespit edilirse ben belediye başkanlığı görevimden istifa edeceğim.’ Hala bu açıklamaların üzerine öküz altında buzağı arayanlara sesleniyorum; gidin nasibinizi başka kapıda arayın. Eğer eleştiri yapacaksanız mertçe, muhalefet yapacaksanız yüreklice muhalefetinizi yapın. Millet ekmeği ile aşıyla işiyle gücüyle mücadele ederken Atakum Belediyesi milletine memleketine hizmet etmeye çalışırken Belediye Başkanına belden aşağı vurarak hiçbir şey elde edemezsiniz. Bırakın başka gündemler yaratma arayışını, vatandaşın gündemine dönün.”

Elçin ABDİK

GÜNCEL SAMSUN HABERLERİNİ GÖRMEK İÇİN TIKLAYINIZ SAMSUN HABER

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir