doğa samsun surucu kursu cemre
 
5s dikey arslan bilgi

Fatih Türkel’den, ‘Mustafa Demir’ Çıkışı! ‘Samsun’u Katlediyorsunuz’

turkelden-mustafa-demir-cikisi-12208
Daha Fazla Göster

Fatih Türkel’den, ‘Mustafa Demir’ Çıkışı! ‘Samsun’u Katlediyorsunuz’ CHP Samsun İl Başkanı Fatih Türkel, Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir’in ‘153 Çağrı Merkezi’ ve ‘Dolmuş Terminali’ projeleri ile şehri katlettiğini öne sürdü

Cumhuriyet Halk Partisi Samsun İl Başkanı Fatih Türkel, Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir’in Kültür Parkı’nın olduğu alana ‘153 Çağrı Merkezi’ni ve Atatürk Kültür Merkezi’nin (AKM) yanına ‘Dolmuş Terminali’ projelerine tepki göstererek, “Samsun’u beton kütlelerle nefes alınamaz hale getiriyorsunuz. Samsun’u katlediyorsunuz” dedi.

WhatsApp Image 2021 08 12 at 20.25.52 Ana Manşet

‘BAŞKA YER BULAMADIN MI?’

‘Bu belayı, bu betonu dikecek başka bir yer bulamadın mı ?’ diyerek Demir’e seslenen Başkan Türkel, “Kültür Parkı’nı önceki dönem belediye başkanlarından Yusuf Ziya Yılmaz, kamulaştırmıştı. Bize göre de doğru bir karardı. Kamulaştırdıktan sonra buraya parklar, yeşil alanlar inşa ettirdi. Samsunlularda bu yeşil alanlarda nefes almaya başladı. Samsun’un nefes aldığı, vatandaşların çocuklarıyla güzel vakitler geçirdiği, Kültür Parktan başka bu çelik belayı koyacak başka bir yer bulamadınız mı? 153 Çağrı Merkezinin denizin kenarından, insanların nefes alacağı bir yerden başka bir yerde olsa olmaz mıydı? Bu belayı, bu betonu dikecek başka bir yer bulamadın mı ?” ifadelerini kullandı.

WhatsApp Image 2021 08 12 at 20.25.52 1 Ana Manşet

‘BEN YAPTIM OLDU!’

‘Samsun’un doğasına yapmış olduğunuz katliamları vatandaşlarla paylaşmaya devam edeceğiz’ diyen Başkan Türkel, “Atatürk Kültür Merkezinin yanı 20 dönümlük bir mesire ve yaşam alanıydı. Demir, oranın da asfaltlarını kaldırmış, inşaat başlatmış. Bu inşaat Samsun dolmuşçularının terminali olarak planlanıyor. Samsunspor’un tesislerine 1 milyon 350 kişinin ortak malıdır, kıydırmam diyordu ya Mustafa Demir, bu ne perhiz bu ne lahana turşusu. Samsun’u beton kütlelerle nefes alınamaz hale getiriyorsunuz. Samsunlulara sormadan ‘ben yaptım oldu’ anlayışıyla icraatlar yapıyorsunuz. Samsun’u katlediyorsunuz. Biz bu icraatlerinize izin vermeyeceğiz” diye konuştu.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir