doğa samsun surucu kursu duru
 
5s dikey akın bilgi

Fatih Türkel, Mustafa Demir’e Sordu: ‘Samsun’a Ne Yaptınız?’

turkel-demir
Daha Fazla Göster

Fatih Türkel Mustafa Demir’e Sordu: ‘Samsun’a Ne Yaptınız?’ CHP Samsun İl Başkanı Fatih Türkel, Diyarbakır’a destek kararı alan Mustafa Demir’e “Diyarbakır’a var da Samsun’a yok mu” diyerek sorularını art arda sıraladı

Samsun Büyükşehir Belediye Meclisi’nden Diyarbakır’ın Hani ve Çermik ilçelerine yapılan milyon liralık destek kararını eleştiren CHP Samsun İl Başkanı Fatih Türkel, Mustafa Demir’e tepkisini dile getirdi.

‘PARAMIZ YOK’ DİYORSUNUZ…

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir’in isteği üzerine, Diyarbakır’ın Hani İlçesi’ne ‘canlı hayvan pazarı’ Çermik İlçelerine de ‘park yaptırma’ kararının ardından tepkiler art arda gelmeye devam ediyor. Demir için ‘Kendi muhtaç himmete, himmet dağıtıyor millete” ifadelerini kullanan Türkel, “Suyu en pahalıya kullan illerden biri, esnaf suyun metreküpünü 10 liraya kullanıyor diyoruz, ‘Paramız yok’ diyorsunuz. Rus pazarının tavanı akıyor, yüzlerce esnaf perişan diyoruz, ‘Paramız yok’ diyorsunuz. SASKi yatırımları durma noktasına geldi, onlarca mahalle susuz kaldı diyoruz ‘Paramız yok’ diyorsunuz. Özellikle pandemi döneminde Samsun halkının büyük bir kısmı ekmeğe muhtaç duruma düşmüş, garibana yardım edin diyoruz, ‘Paramız yok’ diyorsunuz. Ama Diyarbakar’ın Hani ve Çermik ilçelerine hayvan pazarı yapıyorsunuz” dedi.

KAÇ TANE HAYVAN PAZARI YAPTINIZ?

“Samsun’un 17 ilçesinde kaç tane hayvan pazarı yaptınız” diye soran Türkel, “Başkan olduğunuzdan bu yana üreticiye kaç kere maddi destek verdiniz? Bizim hayvan pazarının bakıma onarıma, çiftçimizin Büyükşehir’in desteğine ihtiyacı yok mu? Seçim döneminde vaatleriniz havalarda uçuşuyordu. O projeleriniz ne oldu? Samsun’da para yok diye çığlık atarken, nasıl Diyarbakır’a 7 milyon lira verebiliyorsunuz? Samsun halkından almış olduğunuz yetkiniz var ama Samsunluları dinlemiyorsunuz. Biz buna izin vermeyeceğiz” diye konuştu.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir