Uzman Anahtar https://bit.ly/3xMVYA6 cemre
 
Samsun Sürücü Kursu izo HRS Ajans

Faranjit Ve Öksürükle Başı Dertte Olanlar! Pekmeze Zeytinyağı Koyup İçerseniz…

featured

Faranjit Ve Öksürükle Başı Dertte Olanlar! Pekmeze Zeytinyağı Koyup İçerseniz… Sağlık açısından büyük faydaları olan pekmezi bilmeyen yoktur. İçine birde zeytinyağlı karışım yaparsanız bakın ne oluyor…

PEKMEZ 3 Sağlık

Sağlığa faydaları saymakla bitmeyen pekmezin içine zeytinyağı koyup tüketmeye ne dersiniz? Eminiz ki, faydalarını duyunca vazgeçemeyeceksiniz. İşte pekmezin içine zeytinyağı koyup yemenin faydaları…

Sağlığa faydaları saymakla bitmeyen pekmez; üzüm, dut, şeker kamışı ve keçiboynuzu gibi besinlerin ezildikten sonra çıkan suları kaynatılarak elde ediliyor.

Pekmezin, ne zaman ve kim tarafından keşfedildiği henüz bilinmese de ilk kez Anadolu topraklarında yapıldığı söyleniyor.

PEKMEZ 2 Sağlık

Kahvaltı sofralarımızın vazgeçilmezlerinden olan yoğun kıvamdaki pekmez, boğaz enfeksiyonları bakımından oldukça güçlü bir besin olarak öne çıkıyor.

Uzmanlar, vitamin ve mineral değeri oldukça yüksek olan pekmezin içine zeytinyağı koyup tüketildiğinde faydalarının arttığını söylüyor.

Pekmezin içine zeytinyağı koyup tüketmek kronik faranjit hastalığına çare oluyor.

Özellikle çocuklarda öksürük şurubu ve çeşitli ilaçları kullanmak istemeyen anne ve babalar ilk olarak bu doğal yöntemi deneyebilirler.

Kuru ve balgamlı öksürüğe karşı zeytinyağlı pekmezin şifa olduğu biliniyor.

PEKMEZ 1 Sağlık

Peki bu karışımı nasıl hazırlanıyor?

Malzemeler:

Sızma zeytinyağı

Pekmez

Yapılışı:
Zeytinyağı ve pekmezi eşit oranlarda karıştırın. Kaç gün kullanmayı düşünüyorsanız ona göre ayarlayın.

Sonra ocakta hafifçe ısıtın, boğazınızı yakmayacak sıcaklıkta olmasına dikkat edin. Bir kaç yemek kaşığı gece yatarken için, Üzerine hiçbir şey yiyip içmeyin. Sonra uyanabilirseniz bir de gece uyanıp içilmesi tavsiye ediliyor.

Öksürükte bir kaç gün içmeniz yeterli oluyor.

Fakat kronik faranjitte iki hafta kadar devam ederseniz faranjitle vedalaşabilirsiniz.

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.

Uygulamayı Yükle

Samsun'a Dair Tüm Haberleri Yakından Takip Etmek İçin Uygulamamızı İndirin.