doğa samsun surucu kursu cemre
       
5s dikey izosam bilgi

Fahrettin Koca’dan Aşı Müjdesi

Fahrettin Koca'dan Aşı Müjdesi
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Fahrettin Koca’dan Aşı Müjdesi Sağlık Bakanı Fahrettin Koca koronavirüs aşısı ile ilgili müjdeli haberi verdi. Bakan Koca, 10 milyon aşının daha geleceğini söyledi.

Bakan Koca, Alman biyoteknoloji firması BioNTech’in kurucu ortağı Prof. Dr. Uğur Şahin’in, bu hafta yapılacak Koronavirüs Bilim Kurulu toplantısına video konferansla katılacağını bildirdi. BioNTech aşısına ilişkin de bilgi veren Koca, toplam 90 milyon dozdan fazla aşının temin edilmesi yönünde anlaşmaların yapıldığını belirtti. Ayrıca Sinovac aşısından da 10 milyon doz daha geleceği öğrenildi.

Bakan Koca, dün yapılan Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı sonrasında, basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Bir soru üzerine, Sinovac firmasının CoronaVac aşısına ilişkin üretim yetkisinin verildiğini, ancak bunun birkaç ay içerisinde gerçekleşemeyeceğini belirten Bakan Koca, bu hafta içinde önemli oranda Sinovac aşısı beklediklerini kaydetti.

BioNTech aşısına ilişkin de bilgi veren Koca, toplam 90 milyon dozdan fazla aşının temin edilmesi yönünde anlaşmaların yapıldığını bildirdi.

Prof. Dr. Uğur Şahin’in, bu hafta yapılacak Koronavirüs Bilim Kurulu toplantısına video konferansla katılacağını belirten Koca, “O rakamlar bu hafta Uğur hocanın ağzından duyulsun istiyorum.” ifadesini kullandı.


E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir