doğa yataks cemre
 
5s dikey izosam bilgi

Evladını Kaybeden Samsunlu Acılı Anne, İnci Bebek İçin Çağrıda Bulundu

samsunlu-acili-anne-inci-icin-cagrida-bulundu-0610
Daha Fazla Göster

Evladını Kaybeden Samsunlu Acılı Anne, İnci Bebek İçin Çağrıda Bulundu SMA Tip 1 hastalığı nedeniyle evladını kaybeden acılı anne bu kez, aynı hastalıkla boğuşan Samsunlu Adıgüzel çiftinin bebekleri İnci Melek için yetkililere ve hayırseverlere seslendi

Samsunlu Nesibe ve Seyhattin Gece çiftinin bebekleri SMA Tip 1 hastası 13 aylık Kürşad Ömer hayatını kaybetti. Acılı anne, “Bir Samsunlu bebeğimizin daha bu hastalıkla boğuştuğunu öğrendim. Benim bebeğim kurtulamadı. Başka annelerin canı yanmasın” diyerek İnci Melek bebek için hem yetkililere hem de hayırseverlere seslendi.

WhatsApp Image 2021 10 06 at 15.38.10 Ana Manşet

‘TÜRKİYE’NİN KANAYAN YARASI’

Aylarca evlatlarını yaşatabilmek için mücadele ettiklerini gözyaşlarıyla dile getiren Nesibe Gece, “Kürşad Ömer için toplanan yardımları, SMA hastalığıyla mücadele eden 3 bebeğe paylaştırmıştım. Ne yazık ki önceki gün bir bebeğimizi daha kaybettik. 2 bebek kurtuldu. Bu hastalığın tedavisi varken, annelerin canı daha fazla yanmasın. Bu aileler çok acı çekiyor. Bu çocuklara sahip çıkın, ellerinden tutun. Yapılan 5 liralık yardımlarla bile o çocuklar hayata tutunuyor. Ama geç olmadan elimizden tutulsaydı, benim yavrum da kurtulurdu. Bu, Türkiye’nin kanayan yarası ve Türkiye’nin imtihanı” dedi.

WhatsApp Image 2021 10 06 at 15.39.24 1 Ana Manşet

‘YARDIMA HAZIRIM’

Samsunlu Adıgüzel ailesinin 3 aylık kızları İnci Melek’e destek olmaya hazır olduğunu kaydeden anne sözlerini şunları ekledi:

“Sadece Samsunlular bir olup, birlik olsa İnci Melek’i kurtarabilir. Başka çocuklar ölmesin, başka anneler yapmasın. Ben de elimden geldiğimce yardım ederim kızımıza. Ne olur Samsunlu hayırseverler de yardımcı olsun.”

WhatsApp Image 2021 10 06 at 15.39.24 Ana Manşet

İNCİ MELEK YARDIM BEKLİYOR

Samsunlu Ceren-Cengiz Adıgüzel çiftinin, spinal musküler atrofi (SMA) teşhisi konulan 3 aylık bebekleri İnci Melek için valilik onayıyla başlatılan yardım kampanyası devam ediyor. Bebeklerinin bir an önce tedavi edilerek, sağlığına kavuşmasını isteyen Adıgüzel çifti “Tek umudumuz bu tedavi. Lütfen yardım edin” diyerek hayırseverlere seslenmişti.

WhatsApp Image 2021 10 06 at 15.41.01 Ana Manşet

WhatsApp Image 2021 10 06 at 15.38.11 Ana Manşet

SMA Tip 1 hastalığı nedeniyle yaşamını yitiren 13 aylık Kürşad Ömer

Merve İLHAN

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir