doğa yataks cemre
 
5s dikey akın bilgi

Evde Doğal Yollarla Yapabileceğiniz Oda Kokusu Önerileri!

evde-oda-kokusu-onerileri
Daha Fazla Göster

Evde Doğal Yollarla Yapabileceğiniz Oda Kokusu Önerileri! Kendinize özgü hem doğal hem pratik hem de kendi yaptığınız oda kokularıyla hem evinizi hem içinizi rahatlatabilirsiniz

Bütün gün soluduğunuz havanın kimyasal dolu olmasını istemesiniz fakat mis gibi kokan bir evden de vazgeçmek zorunda değilsiniz. Tamamen doğal malzemelerle yapabileceğiniz bu 5 oda kokusu tarifine göz atın!

Doğal yollarla eviniz mis gibi koksun!

Havalar soğudukça, evler biraz havasız kalabiliyor fakat kışın içinizi ısıtacak kokular da yok değil. Mutfağınızdaki baharat ve meyveleri kullanarak yapabileceğiniz, tamamen doğal bu oda kokusu tariflerine göz atın.

Doğal oda kokusu nasıl yapılır?

Portakallı oda kokusu

Daireler şeklinde kestiğiniz yarım portakalı, iki çubuk tarçını ve birkaç adet karanfili küçük bir tencereye alın ve üzerlerini örtecek kadar suyla kaynatın. Kaynarken ve sonrasında da birçok odaya yayılabilecek bu kokuyu birkaç defa ısıtarak tekrar kullanabilirsiniz.

Limonlu oda kokusu

Bir limonu dilimleyin, birkaç parça biberiye ve vanilya çubuğuyla beraber kaynatın. Kalıcı bir koku için hem narenciye hem de odunsu ot içeren bu tarif çok idealdir.

Kekikli oda kokusu

Misket limonu, kekik, nane ve vanilya özünü kaynatarak elde edeceğiniz bu karışım oldukça taze bir kökü yayacaktır.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir