doğa yataks cemre
 
5s dikey akın bilgi

Ev Sahipleri Dikkat! Samsun’da O Oran Yüzde 83

samsunda-o-oran-yuzde-83
Daha Fazla Göster

Ev Sahipleri Dikkat! Samsun’da O Oran Yüzde 83 Toplam 287 bin 770 konutun bulunduğu Samsun’da, konutların yüzde 83’ü sigortalanmayı bekliyor

Dünya ile birlikte Türkiye’de de son dönemde hızla artan doğal afetlere yönelik önlem alınması gerektiğine dikkat çeken bir sigorta şirketinin Genel Müdür Yardımcısı Öktem Örkün; “En değerli yaşam alanımız olan evlerimizde, riskleri güvence altına almanın yolu konut sigortasından geçiyor” dedi.

WhatsApp Image 2021 11 16 at 16.08.36 Ana Manşet

YÜZDE 17’Sİ SİGORTALI

Konut sigortasının, kişilerin evlerinde karşılaşabileceği hasarlara karşı güvence sağlayan bir ürün olduğunun altını çizen Örkün; hem kiracıların hem de ev sahiplerinin konut sigortası sahibi olabileceğini ifade etti. Örkün, yangından hırsızlığa, depremden tesisat arızası veya cam kırılmasına kadar birçok sorunun yol açtığı maddi hasarları karşılayan konut sigortasının, Türkiye genelindeki sahiplik oranının yüzde 18 civarında olduğunu söyledi.

Örkün; “Samsun ili özelinde bakıldığında toplam 287 bin 770 konutun sadece yüzde 17’sinin sigortalı olduğunu gözlemliyoruz. Dolayısıyla ildeki konutların çok büyük çoğunluğu sigortalanmayı bekliyor” şeklinde konuştu.

DAHA FAZLA SAMSUN HABERİ İÇİN TIKLAYINZ SAMSUN HABER

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir