Samsun'da gezilecek yerleri merak eden vatandaşlar internet üzerinde "19 Mayıs" ilçesini merak ederek araştırma yapıyor. Araştıran vatandaşlar için "19 Mayıs" ilçesi'nin detaylarını haberimizde derledik.

Samsun'un 17 ilçesi arasında yer alan 19 Mayıs ilçesi önemli bir turistik potansiyele sahiptir. 19 Mayıs; Samsun iline 33 km, Bafra ilçesine 17 km uzaklıkta, Samsun-Sinop Karayolu üzerindedir. İlçenin yüzölçümü 363 km2'dir. 

YAZIN NÜFUSU 3-4 KAT ARTIYOR

19 mayıs ilçesi 22 kilometrelik bir sahil şeridine sahiptir.Temiz kumsalı, denizi ve güneşi ile yaz turizmine önemli ölçüde katkı sağlamaktadır. Bu sebepten dolayı ilçenin nüfusu yaz aylarında 3-4 katına çıkmaktadır. Çok sayıda yazlıkçıyı ağırlayan Samsun'un şirin ilçesinde, ayrıca çadır turizmi de özellikle sahil bandında gelişmektedir. 

Samsun Şahinkaya Kanyonu Yeşile Büründü! Ziyaretçilerini Bekliyor Samsun Şahinkaya Kanyonu Yeşile Büründü! Ziyaretçilerini Bekliyor

DOĞA SEVERLERİN GÖZDESİ

Doğa severler için mutlaka görülmesi gereken yerler arasında ilçenin güneyinden başlayan Canik Dağları, yemyeşil güzellikleri gözler önüne seriyor. İlçenin kuzeyinde ise geniş sazlıklar, bataklıklar ve göllerle kaplı olan Kızılırmak Deltası ise görülmesi gerekken bir başka doğa harikası olarak ilçeye değer katıyor. Yörükler beldesinde bulunan tarihî hamam, bölgenin tarihini yansıtan önemli eserlerden biridir. 

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.