banner1223

Tepebaşı’ndaki ilk iftarda engelli aileleri bir araya geldi

Tepebaşı Belediyesi’nin Ramazan ayında geleneksel hale getirdiği iftar programlarının ilki engelli birey ve aileleri için düzenlendi.Bir davet salonunda düzenlenen iftarda, başta Tepebaşı Belediyesi Engelliler Koordinasyon Merkezi’nde eğitim...

Tepebaşı’ndaki ilk iftarda engelli aileleri bir araya geldi
banner1250

Tepebaşı Belediyesi’nin Ramazan ayında geleneksel hale getirdiği iftar programlarının ilki engelli birey ve aileleri için düzenlendi.

Bir davet salonunda düzenlenen iftarda, başta Tepebaşı Belediyesi Engelliler Koordinasyon Merkezi’nde eğitim alan bireyler olmak üzere, Anadolu Üniversitesi Engelliler Müdürlüğü yetkilileri ile Türkiye Sakatlar Derneği Eskişehir Şubesi, Eskişehir Görme Engelliler Spor Kulübü, İşitme Engelli Çocuğu Olan Aileler Derneği, Umudun Çocukları Zihinsel Engelliler Derneği, Sessiz Meleklerin Sesi Zihinsel Engelliler Derneği, Bedensel Engelliler Derneği başkanları ve üyeleri katıldı.

İftar sonrasında bir konuşma yapan Türkiye Sakatlar Derneği Eskişehir Şube Başkanı Cafer Eşen, "Ramazan’ın ilk gününde bir araya geldik. Bizi hiçbir zaman unutmayan Tepebaşı Belediye Başkanımız Sayın Ataç’a teşekkür ediyorum" dedi.

Yılın ilk iftar programında bir konuşma yapan Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç ise "Sizi bir arada görmek beni çok mutlu ediyor. Ramazan gerçekten çok farklı bir ay. İftar sofralarında insanların bir araya gelmeleri çok önemli. Burada hep birlikte güzel bir iftar yaptık. Engelliler Haftası ile iftar üst üste geldiği için bugün böyle program gerçekleştirmek istedik. Bu karşılıklı sevgi her zaman sürsün. Allah sağlık versin, uzun ömürler versin. Bize olan bu yakınlığınızı hiçbir zaman unutmayacağım. Ramazan ayı huzur için içinde geçsin. Bakıyorsunuz Filistin’de büyük acılar var. İnsanlar savaştan elini ayağını çeksin artık. Şiddetle kınıyorum" diye konuştu.

İftarın ardından Başkan Ataç, programa katılan engelli bireylerle ve aileleriyle sohbet etti. İftar programında Tepebaşı Belediyesi Engelliler Koordinasyon Merkezi Halk Oyunları Ekibi de kısa bir gösteri yaptı. Gösteri izleyenleri duygulandırdı ve büyük alkış topladı. Ardından sahneye çıkan tüm bireyler, müzik eşliğinde oynayarak Engelliler Haftasını kutladılar.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1226

banner1127

banner1148