banner1160

Rektör Gündoğan’ın 19 Mayıs mesajı

Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Naci Gündoğan, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.Rektör Gündoğan mesajında, “Mübarek ramazan ayını idrak ettiğimiz günlerde yakın coğrafyamızın...

Rektör Gündoğan’ın 19 Mayıs mesajı

Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Naci Gündoğan, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Rektör Gündoğan mesajında, “Mübarek ramazan ayını idrak ettiğimiz günlerde yakın coğrafyamızın içinde bulunduğu can yakıcı durum, esarete boyun eğmeyen milletimizin emaneti olan bağımsızlık şuurunun ne kadar kıymetli olduğunu gösterir niteliktedir. Tarihte görülmemiş bir zaferle taçlandırdığımız bağımsızlık mücadelemiz, bütün sömürülen ve ezilen milletlere sönmeyecek bir umut aşılarken, hiç tereddüt etmeden mazlumların yanında yer alan aziz milletimiz, mirasçısı olduğu geleneği devam ettirdiğini bütün dünyaya ilan etmektedir. Felaketin eşiğine geldiği düşünülen milletimizin yazdığı kurtuluş destanı bizler için iftihar vesilesi olmayı sürdürürken ülkemizin karşı karşıya olduğu zorlukları aynı millî şuurla bertaraf etmekteyiz. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde verdiğimiz bağımsızlık mücadelemizin ilk adımının 99. yıldönümünde bize düşen, geleceğimizin mimarı olacak yeni nesilleri yetiştirirken istiklal mücadelemize temel teşkil eden birlik ve beraberlik şuurunu onlara yol gösterici kılmaktır. Bu düşüncelerle bütün gençlerimizin ve milletimizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı can-ı gönülden kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere vatanımız için mücadele eden bütün kahramanlarımızı rahmetle anıyorum” ifadelerini kullandı.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1134

banner1142

banner1127

banner1165