banner1313

banner1346

banner1345

banner1334

Odunpazarı’nda Belediyesi’nden Çevre Parkı

Odunpazarı Belediye Başkanı Av. Kazım Kurt, Çevre Parkı’nın çalışmalarını Odunpazarı Kent Konseyi ve Elektrik Mühendisleri Odası Eskişehir Şubesi’nden fikir alarak yürüttü.Katılımcı Belediyecilik anlayışını benimseyen Odunpazarı...

ESKİŞEHİR 31.05.2018, 15:21
Odunpazarı’nda Belediyesi’nden Çevre Parkı

Odunpazarı Belediye Başkanı Av. Kazım Kurt, Çevre Parkı’nın çalışmalarını Odunpazarı Kent Konseyi ve Elektrik Mühendisleri Odası Eskişehir Şubesi’nden fikir alarak yürüttü.

Katılımcı Belediyecilik anlayışını benimseyen Odunpazarı Belediyesi, Odunpazarı Kent Konseyi, meslek odaları ve sendikalarla çalışmalarına devam ediyor. Odunpazarı Belediyesi son olarak 4 Haziran’da açılışını yapmaya hazırlandığı Çevre Parkı’nın yapımında katılımcı belediyecilik örneği gösterdi. Odunpazarı Kent Konseyi Çevre Çalışma Grubu’nun fikirleri alınarak hazırlanan Çevre Parkı için Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) Eskişehir Şubesi’nden de destek istendi. Çevre Çalışma Gurubu, Eskişehir EMO ve Lefkoşa Türk Belediyesi’nden Onur Üçüz, Vadişehir Mahallesi Nevruz Caddesi üzerinde bulunan 8 bin metrekare büyüklüğündeki Çevre Parkı’na giderek incelemelerde bulundu.

Çevre bilinci ile ilgili eğitimler verilecek

Geri dönüşüm malzemelerinden yapılan çocuk oyun alanı, çiçeklikler, süs havuzu, heykel ve gölgelikleri inceleyen heyet, bu parkta toplumun farklı kesimlerine çevre bilinci ile ilgili eğitimler düzenleneceğini duyurdu. Çevre Parkı’nın katılımcı belediyeciliğin güzel bir örneği olduğunu belirten heyet üyeleri, çalışmalarını demokratik kitle örgütleri, sendika ve meslek odalarının fikirlerini alarak yürüten Odunpazarı Belediye Başkanı Av. Kazım Kurt’a teşekkür etti.
Yorumlar (0)
16°
parçalı bulutlu
Namaz Vakti 17 Eylül 2019
İmsak 04:43
Güneş 06:09
Öğle 12:34
İkindi 16:04
Akşam 18:50
Yatsı 20:11