banner1365

banner1469

banner1345

banner1473

Odunpazarı Belediyesi’nden “Yunus Emre’yi” anma etkinliği düzenlendi

banner1475

Odunpazarı Belediyesi, Yunus Emre Kültür ve Sanat Merkezi’nde ‘Sevginin Adı Yunus Emre’ konulu panel yapıldı. Panele, Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt ve çok sayıda davetli katıldı.Etkinliğe katılım oldukça yüksekti. Eskişehirli...

ESKİŞEHİR 05.05.2018, 12:04
Odunpazarı Belediyesi’nden “Yunus Emre’yi” anma etkinliği düzenlendi
banner1353
banner1375

Odunpazarı Belediyesi, Yunus Emre Kültür ve Sanat Merkezi’nde ‘Sevginin Adı Yunus Emre’ konulu panel yapıldı. Panele, Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt ve çok sayıda davetli katıldı.

Etkinliğe katılım oldukça yüksekti. Eskişehirli yazar Mehmet Sadık Bozkurt, şair Ahmet Urfalı ve Afganistanlı Tayep Khan ‘ın katılalar arasındaydı. Şair Ahmet Urfalı, Yunus Emre’nin insan ve insanlık anlayışıyla, gönül ve insan-ı kâmil kavramları üzerinde durarak şiirlerinden örnekler verdi. Ayrıca Urfalı, ‘Yunus Emre’le Hasbihal İşitin Ey Yarenler kitabından’ şiirler okudu.

Mehmet Sadık Bozkurt ise konuşmasında , Yunus Emre ve Yunus Emre’nin Eskişehirle özdeşlemesi üzerinde durdurken Afganistanlı Tayep Khan ise Yunus Emre’yi nasıl tanıdığını ve onun evrensel mesajı konularında konuştu.

Panelde, Anadolu Üniversitesi Türkçe Öğretimi Uygulama ve Araştırma Merkezi (TÖMER) Öğretim Görevlisi Kevser Candemir ve TÖMER öğrencileri yerel kıyafetleriyle Yunus Emre şiirlerini okudu.

Odunpazarı Belediye Başkanı Av. Kazım Kurt da katılımcılar arasındaydı. Kazım Kurt konuşmasında “ Panelimize katılan hocalarımız ve öğrencilerimize çok teşekkür ederim. Yunus Emre konusunda çok projeler gerçekleştirdik ama bunları yeterli görmüyoruz. Yeni etkinliklerle Yunus Emre’yi anlamaya ve anlatmaya devam edeceğiz’’ dedi.

Etkinliğin sonunda konuşmacılara, Kazım Kurt tarafından ‘plaket ve çiçek buketleri’ taktim edildi.
Yorumlar (0)
parçalı bulutlu
Namaz Vakti 27 Ocak 2020
İmsak 06:15
Güneş 07:43
Öğle 12:52
İkindi 15:27
Akşam 17:51
Yatsı 19:15