banner1313

banner1300

banner1334

Esogü'de Aile Danışmanlığı Sertifikası Eğitim Programı Tamamlandı

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi (ESOGÜSEM) Müdürü Prof. Dr. Şenol Erdoğmuş, ülkede boşanmaların ve aile içi şiddetin her geçen gün arttığını belirterek, “Aile Danışma Merkezleri”ne acilen gereksinim duyulduğunu...

ESKİŞEHİR 15.04.2014, 11:42
Esogü'de Aile Danışmanlığı Sertifikası Eğitim Programı Tamamlandı
Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi (ESOGÜSEM) Müdürü Prof. Dr. Şenol Erdoğmuş, ülkede boşanmaların ve aile içi şiddetin her geçen gün arttığını belirterek, “Aile Danışma Merkezleri”ne acilen gereksinim duyulduğunu ifade etti.

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi (ESOGÜSEM) tarafından verilen “Aile Danışmanlığı Sertifikası Eğitim Programı”nı başarıyla tamamlayan 20 katılımcıya sertifikaları törenle verildiği belirtildi. ESOGÜSEM Fuzuli Salonu’nda gerçekleşen törende, katılımcılara sertifikaları, ESOGÜSEM Müdürü Prof. Dr. Şenol Erdoğmuş ile ESOGÜ Öğretim Üyeleri Prof. Dr. Nilüfer Özabacı ve Yrd. Doç. Dr. Abdulkadir Öztürk tarafından takdim edildi.

Törende konuşan ESOGÜSEM Müdürü Prof. Dr. Şenol Erdoğmuş, boşanmaların ve aile içi şiddetin her geçen gün arttığını belirterek, “Aile Danışma Merkezleri”ne acilen gereksinim duyulduğunu ifade etti. Prof. Dr. Şenol Erdoğmuş bu merkezlerde görev yapacak aile danışmanlarının, ana kaynağına indikleri sorunların; bilimsel, kültürel ve psikolojik yönlerini araştırabileceklerini ve aile sorunlarının çözümünde aile bireylerine destek verebileceklerini söyledi. Eğitim hakkında da bilgiler veren Prof. Dr. Şenol Erdoğmuş, 4 Eylül 2012'de Resmi Gazete'de yayınlanan "Aile Danışmanlığı Yönetmeliği"ne göre programa; sosyal hizmet, psikoloji, sosyoloji, psikolojik danışmanlık ve rehberlik, tıp, hemşirelik ve çocuk gelişimi alanlarından birinde en az dört yıllık lisans eğitimi almış kişilerin katıldığını belirtti. 300 saati teorik, 150 saati uygulamalı olmak üzere toplam 450 saatlik eğitim alanların “Aile Danışmanlığı Sertifikası”nı almaya hak kazandığını belirten Prof. Dr. Şenol Erdoğmuş, bu sertifikaya sahip olanların aile danışmanlık merkezleri açabileceğini veya bu merkezlerde çalışabileceğini ifade etti.

Prof. Dr. Şenol Erdoğmuş, ESOGÜSEM olarak Mayıs ayında yeni bir aile danışmanlığı sertifika programı açacaklarını ve ilgilenenlerin gerekli açıklamaları "http://esogusem.ogu.edu.tr" internet sayfasında bulabileceklerini de sözlerine ekledi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!