banner1365

banner1496

banner1345

banner1334

Esogü Rektörü Prof. Dr. Hasan Gönen’in Kutlu Doğum Haftası Mesajı

banner1357

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) Rektörü Prof. Dr. Hasan Gönen, Kutlu Doğum Haftası dolayısı ile bir mesaj yayınladı.Prof. Dr. Gönen, mesajında, insanlık tarihindeki bütün ilahi öğretilerde, insanın manevi şahsiyetinin en yüksek...

ESKİŞEHİR 16.04.2014, 11:41
21
Esogü Rektörü Prof. Dr. Hasan Gönen’in Kutlu Doğum Haftası Mesajı
banner1353
banner1375
Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) Rektörü Prof. Dr. Hasan Gönen, Kutlu Doğum Haftası dolayısı ile bir mesaj yayınladı.

Prof. Dr. Gönen, mesajında, insanlık tarihindeki bütün ilahi öğretilerde, insanın manevi şahsiyetinin en yüksek değerleri olarak ahlak, onur, hoşgörü, alçak gönüllülük ve adalet gibi birtakım erdemlerin korunmasına özel bir önem verildiğini belirtti. Bu zincirin son halkası olan İslamiyet’in de, insanı insan yapan bu değerler üzerinde hassasiyetle durmuş, Hz. Peygamber (s.a.v) bu değerleri bizzat hayatında uygulayarak insanlığa ışık olduğunu ifade eden Gönen, “Sevgili Peygamberimiz; ırk, dil, din, renk, soy, cinsiyet, zenginlik gibi ölçülere hiçbir zaman itibar etmemiş ve insanı evrensel olan bu yüksek değerler çerçevesinde kucaklamış ve bu yüksek ideali zihinlere ve gönüllere iletmiştir. Bu duygu ve düşüncelerle, tüm İslam aleminin Kutlu Doğum Haftasını tebrik ediyor, bu özel günlerin Hz. Muhammed (s.a.v.)’in kutsal kitabımız Kur’ân-ı Kerim’de model olarak sunulan örnek kişiliğini ve seçkin ahlâkını öğrendiğimiz, anladığımız ve yaşamımıza dahil ettiğimiz, şahsiyetimizi güçlendirip, ahlakımızı O’nun ahlakı ile özdeşleştirdiğimiz günler olarak değerlendirmek, özeleştiri yapmak, insanlığa ve dünyamıza karşı görev ve sorumluluklarımızı samimiyet içerisinde hatırlamak için vesile olmasını temenni ediyorum” diye belirtti.

Yorumlar (0)
22°
parçalı bulutlu
Namaz Vakti 10 Temmuz 2020
İmsak 03:07
Güneş 05:04
Öğle 12:45
İkindi 16:44
Akşam 20:16
Yatsı 22:05