banner1160

ESOGÜ öğrencileri şehitleri andı

Osmangazi Üniversitesi öğrencileri ‘Şehitleri Anma Şiir ve Türkü Dinletisi’ programı düzenledi.Prof.Dr. Suat Mirza Konferans Salonunda gerçekleşen programın onur konuğu Türkiye Harp Malulü Şehit Gazi Dul ve Yetimleri Eskişehir Şube Başkanı...

ESOGÜ öğrencileri şehitleri andı

Osmangazi Üniversitesi öğrencileri ‘Şehitleri Anma Şiir ve Türkü Dinletisi’ programı düzenledi.

Prof.Dr. Suat Mirza Konferans Salonunda gerçekleşen programın onur konuğu Türkiye Harp Malulü Şehit Gazi Dul ve Yetimleri Eskişehir Şube Başkanı Hacı Şahin, şehit ve gazi yakını ailelerdi. Osmangazi Üniversitesi öğrencilerinin hazırladığı etkinlikte programda birbirinden güzel kahramanlık şiirleri ve türküleri üniversite öğrencileri tarafından seslendirildi. Etkinlikte Eğitim Fakültesinde yaşanan saldırıda hayatını kaybeden öğretim görevlileri ve fakülte sekreteri de anıldı.

ESOGÜ Eğitim Fakültesindeki saldırıda can veren Öğretim Üyesi Serdar Çağlak için Eskişehir Vali Yardımcısı Aslan Avşarbey tarafından yazılan ağıdı Tuğba Önce seslendirdi. Dinleyicilere duygu dolu anlar yaşatan dinletinin ardından şiiri seslendiren Önce, “Başkalarının çocukları yetim kalmasın diye kendi çocuklarını yetim bırakan kahramanlar var bu ülkede. Cesaret timsali Fethi Sekin, Ömer Halisdemir. Vatan için can veren tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum” şeklinde konuştu.

Program plaket takdimi ve toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1134

banner1142

banner1127