banner1518

banner1365

banner1526

banner1345

banner1496

banner1324

ESOGÜ Makine Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesinin projesine TÜBİTAK’tan destek

ESKİŞEHİR OSMANGAZİ ÜNİVERSİTESİ (ESOGÜ) MÜHENDİSLİK MİMARLIK FAKÜLTESİ MAKİNE MÜHENDİSLİĞİ ÖĞRETİM ÜYESİ DR. ÖĞR. ÜYESİ EVREN YASA

ESKİŞEHİR 04.11.2020, 11:18
3
ESOGÜ Makine Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesinin projesine TÜBİTAK’tan destek

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) Mühendislik Mimarlık Fakültesi Makine Mühendisliği öğretim üyesi Dr. Öğr. Üyesi Evren Yasa’nın yürütücüsü olduğu proje TÜBİTAK Araştırma Destek Programları Başkanlığı (ARDEB) “1001-Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Projelerini Destekleme Programı” kapsamında desteklenmeye değer görüldü.

“Hibrit Üretimde Eklemeli ve Talaşlı İmalat Süreçleri Arasındaki Etkileşimin Analizi ve İyileştirilmesi için Yöntem Geliştirilmesi (HyMan)” başlıklı proje 717 bin 583 TL bütçe ile sunuldu. Projede eklemeli imalat süreçleri sonrasında geometrik kısıtlardan dolayı uygulamaya bağlı olarak parçanın üretim planında yer alan talaşlı imalat süreçlerinin ilk seferde doğru ve maliyet etkin şekilde planlanabilmesi ve tasarımdan itibaren tüm süreç döngüsünün talaşlı imalat kısıtları da göz önüne alınarak geliştirilmesi için gerekli bilgi birikiminin oluşturulması hedefleniyor.

Yorumlar (0)