Hilas Otel

Çelik İnşaat

Engelsiz Kültür ve Sanat Merkezi’nde atölye çalışmaları başlıyor

Odunpazarı Belediyesi vatandaşların önündeki engelleri kaldırmaya yönelik çalışmalarına Yenikent’te bulunan Engelsiz Kültür ve Sanat Merkezi’nde devam ediyor.Engelli bireyler için engelsiz parklar yapan, belediye binasına hissedilebilir...

Engelsiz Kültür ve Sanat Merkezi’nde atölye çalışmaları başlıyor

Odunpazarı Belediyesi vatandaşların önündeki engelleri kaldırmaya yönelik çalışmalarına Yenikent’te bulunan Engelsiz Kültür ve Sanat Merkezi’nde devam ediyor.

Engelli bireyler için engelsiz parklar yapan, belediye binasına hissedilebilir yüzey yerleştiren, işaret dili atölyeleri açan Odunpazarı Belediyesi son olarak Yenikent Mahallesi’ndeki Seramik Park’a Engelsiz Kültür ve Sanat Merkezi açtı. Dans, tiyatro, seramik, el sanatları, müzik ve ritim atölye çalışmalarının yapılacağı Engelsiz Kültür ve Sanat Merkezi’nde çalışmalar 2 Temmuz Pazartesi günü başlıyor. Engelsiz Kültür ve Sanat Merkezi’nde çalışmalarına devam edecek olan Odunpazarı Belediyesi, engelli bireylere ve ailelerine psikolojik danışmanlık hizmeti de verecek. Engelsiz Kültür Sanat Merkezi’nin bulunduğu Seramik Park’a engelli çocuklar için oyun alanı oluşturulurken, salıncaktan basketbol sahasına tüm oyun aletlerinin engelliler için tasarlandığı parkta, engelli çocuklar keyifli vakit geçiriyor.

"Engelli bireyler için çalışmalarımıza devam edeceğiz"

Amaçlarının Odunpazarı’ndaki tüm engelleri ortadan kaldırarak engelsiz bir Odunpazarı olduğunu söyleyen Odunpazarı Belediye Başkanı Av. Kazım Kurt, daha önce de engelli bireyler ile ilgili çeşitli çalışmalar yaptıklarını söyledi. Görme engelli bireylerin, belediye binasında daha kolay hareket edebilmesi için belediye binasına hissedilebilir yüzey yerleştirdiklerini söyleyen Başkan Kurt, belediye binasında yer alan tabelalarda Latin Alfabesi ile Braille alfabesini birlikte kullandıklarını kaydetti. Halk Merkezleri, OMEK, Gençlik Merkezleri ve çocuklar için açtıkları tüm merkezlerde işaret dili atölyeleri açtıklarını anlatan Başkan Kazım Kurt, “Her müdürlükten en az bir kişinin işaret dili öğrenmesini sağladık. Engelli bireyler için engelsiz parklar açtık; diğer parklarımıza engelli bireyler için de aletler yerleştirdik. Engelli bireylerin evlerinden çıkması, hareket edebilmesi ve sosyalleşmesi için onlara tekerlekli sandalye yardımı yaptık. Son olarak da Engelsiz Kültür Sanat Merkezi’ni açtık. Burada da atölye çalışmaları yapacağız. Bu merkezde yapacağımız çalışmalar engelli bireyler ve ailelerinden gelecek talepler doğrultusunda çeşitlenecek, gelişecek. Odunpazarı Belediyesi olarak engelli bireyler için çalışmalarımıza devam edeceğiz” dedi.

Yenikent Mahallesi, Necdet Yıldırım Sokak’ta bulunan Seramik Park’ın içinde yer alan Engelsiz Kültür ve Sanat Merkezi’ne ulaşımın kolay olduğu vurgulandı. Merkeze gitmek isteyen vatandaşlar Yenikent’e giden tramvay ve diş hastanesi otobüs ve minibüs hatlarını kullanarak ulaşım sağlanabilir.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER