banner1365

banner1345

Engellilere afetleri karşı eğitim semineri

banner1357

İl Afet Müdürlüğü koordinatörlüğünde yürütülen ve Türkiye Ulusal Ajansı tarafından hibelendirilen “Afetlere Karşı Engelleri Birlikte Aşalım” projesi kapsamında, bedensel engelli vatandaşların hayatı kolaylaştıracak çalışmaların...

ESKİŞEHİR 31.05.2018, 13:06
Engellilere afetleri karşı eğitim semineri
banner1353

İl Afet Müdürlüğü koordinatörlüğünde yürütülen ve Türkiye Ulusal Ajansı tarafından hibelendirilen “Afetlere Karşı Engelleri Birlikte Aşalım” projesi kapsamında, bedensel engelli vatandaşların hayatı kolaylaştıracak çalışmaların anlatıldığı eğitim semineri düzenlendi.

Düzenlenen eğitim programına, Eskişehir Valisi Özdemir Çakacak, Vali Yardımcısı Bekir Şahin Tütüncü, İl Afet ve Acil Durum Müdürü Recep Bayar, kamu kurum ve kuruluşlarının müdürleri, ilgili sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve engelli vatandaşları katıldı.

Programda, Ramazan ayının feyzinden bahseden Vali Çakacak, birlik, beraberlik, yardımlaşma, dayanışma ve kardeşlik bağlarımızın hiçbir zaman bozulmamasını diledi. İl Afet Müdürlüğü’nün engelli vatandaşlara yönelik olarak yürüttüğü projenin çok önemli ve anlamlı olduğunu dile getiren Vali Çakacak, yaptığı konuşmada, “Engelli vatandaşlarımızın doğal afetlere yönelik korunmasını anlatan ‘Afetlere Karşı Engelleri Birlikte Aşalım’ projesi bizim için çok önemlidir. Engelli olmak kişinin elinde olmayan bir şeydir. Engelli vatandaşlarımızın hayatın her alanında var olmalarını ve kimseye muhtaç olmadan hayatlarını sürdürebilmelerini temin için birey ve toplum olarak onlarla empati kurmalı, karşılaştıkları sorunların çözümüne katkıda bulunmalı ve onlara toplumun bir parçası olduklarını hissettirmeliyiz” dedi.

Herkesin birer engelli adayı olduğunu ifade eden Vali Çakacak, “Devletimiz, sosyal devlet olmanın vermiş olduğu sorumluluğun bir gereği olarak tüm vatandaşlarımızın temel hak ve özgürlüklerini herhangi bir engelle karşılaşmadan kullanabilmeleri için özellikle son yıllarda engellilerin bakımını ve hayata katılımını kolaylaştıracak önemli adımlar atmış, mevzuat düzenlemeleri yapmıştır” şeklinde konuştu.

Anadolu Üniversitesi ve Türk Kızılayı Eskişehir Şubesinin projeye büyük katkılar sunduğunu hatırlatan Vali Çakacak, projenin sağlıklı bir şekilde hayata geçirilmesini sağlayan herkese teşekkür etti.

Görme, işitme ve fiziksel engelli bireylere yönelik deprem, sel ve yangın konuları hakkında Uzaktan Modül oluşturulmasının anlatıldığı eğitimin ardından, iftar yemeğinde bir araya gelindi.

Vali Çakacak, yemekten sonra engelli vatandaşlarımızla bol bol sohbet ederek, istek ve taleplerini dinledi.
Yorumlar (0)
banner1363
18°
sisli
Namaz Vakti 17 Ekim 2019
İmsak 05:17
Güneş 06:42
Öğle 12:25
İkindi 15:27
Akşam 17:58
Yatsı 19:18