doğa calven cemre
 
5s dikey arslan bilgi

Eski Vezirköprü Devlet Hastanesi Binasının Akıbeti Ne Olacak? 

vezirkopru-eski-devlet-hastanesi-binasi-2609
Daha Fazla Göster

Eski Vezirköprü Devlet Hastanesi Binasının Akıbeti Ne Olacak? Samsun Valisi Zülkif Dağlı’nın Şubat ayında ziyaret ettiği eski Vezirköprü Devlet Hastanesi binasının akıbeti merak konusu oldu

Vezirköprü’de yeni yapılan devlet hastanesi hasta kabulüne başlarken, eski binanın akıbeti merak konusu oldu. Samsun Valisi Zülkif Dağlı’nın Vezirköprü ziyareti sırasında, ‘Çalışma yapacağız’ dediği hastanenin görüntüleri, ‘çürümeye mi terk edildi’ sorusunu akıllara getirdi.

Vezirkopru Hastane 1 Samsun

İLGİSİZLİKTEN YAKINDILAR

Bina duvarlarında çatlaklar oluşan, sıva döküntülerinin meydana geldiği ve bahçesinde bulunan bankların
kırılmış olduğu görülen devlet hastanesi eski binasının ne olacağı merak edilirken, vatandaşlar ilgisizlikten yakındı ve yetkililere binanın değerlendirilmesi çağrısında bulundu.

Vezirkopru Hastane 2 Samsun

NE OLMUŞTU?

Samsun İl Valisi Dr. Zülkif Dağlı, Şubat ayında Vezirköprü ziyaretinde eski binada incelemelerde bulunmuş ve ilçe protokolü ile yaptığı toplantıda istişare yapmıştı. Dağlı, aynı gün yaptığı açıklamada, “Devlet hastanesinin önceki binasının ne olacağı ile ilgili çalışma yapıyoruz. Yerini gördük, üzerinde fikir alışverişi yaptıktan sonra nasıl değerlendirileceğini, Vezirköprü halkının lehine nasıl bir hizmette sunulabilir diye bir çalışma yapacağız” ifadelerini kullanmıştı.

Vezirkopru Hastane 3 Samsun

 

 

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir