banner1496

banner1499

banner1334

Ifj Sportif Direktöründen Judo Semineri

banner1357

Dünya Judo Federasyonu (IJF) Sportif Direktörü Daniel Lascau, Erzurum’da judo semineri verdi. Judo Erzurum İl Temsilcisi Kaya Gezeker ile GHSİM Spor Şube Müdürü Fuat Taşkesenligil, Türkiye Judo Federasyonu Eğitim Kurul Üyeleri, Judo Antrenörleri...

ERZURUM 15.04.2014, 10:41
60
Ifj Sportif Direktöründen Judo Semineri
banner1353
banner1375
Dünya Judo Federasyonu (IJF) Sportif Direktörü Daniel Lascau, Erzurum’da judo semineri verdi. Judo Erzurum İl Temsilcisi Kaya Gezeker ile GHSİM Spor Şube Müdürü Fuat Taşkesenligil, Türkiye Judo Federasyonu Eğitim Kurul Üyeleri, Judo Antrenörleri ve sporcuların katıldığı seminer büyük bir ilgi gördü. Kazım Karabekir Spor Salonu’nda yoğun katılımla gerçekleşen seminere eğitimci olarak katılan IJF Sportif Direktörü Daniel Lascau, bilgisi ve tecrübesi ile Erzurumlu judocuları mest etti. A’dan Z’ye judonun temel tekniklerini anlatan judonun ünlü sportif direktörü Daniel Lascau, sempatik tavırları ile de takdir topladı. Judoda kemerin büyük bir önem taşıdığına işaret eden Lascau, sporculara ve antrenörlere kemer bağlama tekniklerini öğretirken, “Kemer bir judocu için çok değerlidir. Her zaman kemerinizi sıkı bağlamalısınız ve müsabakalarda bozulmamalı” dedi.

ERZURUM’A ÖÖGÜLER YAĞDIRDI

IJF Sportif Direktörü Daniel Lascau, GHSİM Spor Şube Müdürü Fuat Taşkesenligil ile Judo İl Temsilcisi Kaya Gazeker’le bir süre sohbet ederken, Erzurum’a övgüler yağdırdı. Erzurum’un diğer spor dallarında olduğu gibi judo sporu içinde ideal bir yüksek irtifa kamp merkezi olabileceğini belirterek, bu görüşlerini Dünya Judo Federasyonu Başkanına da ileteceğini söyledi. Erzurum’da gördüğü ilgiden memnun kalan Daniel Lascau, Erzurum’da judoya ilginin kendisini mutlu ettiğini de sözlerine ekledi. Lascau, “Doğrusu seminere ilginin bu kadar fazla olması beni mutlu ederken, sizlere tecrübelerimden daha fazla bilgi aktarmamı da kamçıladı” dedi. IJF’nin dünyaca ünlü sportif direktörü Daniel Lascau, tatamide sporculara ilginç bir çalışma metodu uyguladı. Yorucu ve bir o kadarda neşeli geçen çalışmada judocular, tecrübeli spor adamından çok şey öğrendi. Judocuları teorik bilgiler öncesinde çalıştıran Daniel Lascau, “Tatamide ne kaplan gibi, ne de fil gibi yürüyün. Tatamide judocu gibi yürüyün ve judocu gibi bir duruş sergileyin” dedi. Erzurum Judo İl Temsilcisi Kaya Gezeker , kendilerinin davetini reddetmeyerek Erzurum’da seminer vermeyi kabul eden Daniel Lascau’ya teşekkür etti. Gezeker, “Lascau, çok ünlü bir sportif direktör, kendisi milli takımımızın da en büyük teknik danışmanıdır. Onun tecrübelerinden Erzurumlu judocuların da faydalanmasını sağlamak amacıyla, buraya davet ettik. Daniel Lascau’nun ilimize gelmesinde federasyonumuzun ve GHSM İl Müdürlüğümüzde katkısı oldu” diye konuştu.

Yorumlar (0)
29°
parçalı az bulutlu
Namaz Vakti 08 Ağustos 2020
İmsak 03:49
Güneş 05:30
Öğle 12:45
İkindi 16:38
Akşam 19:51
Yatsı 21:25