banner1223

Hizmet İş Erzurum Şubesi’nden Bdp'li Tan'a Sert Tepki

Hizmet İş Erzurum Şube Başkanı Erol Aksakal, BDP Diyarbakır Milletvekili Altan Tan'ın, TBMM'ye Erzurum'un adının 'Erzerom' olarak değiştilrilmesiyle ilgili verdiği kanun teklifine tepki gösterdi.Aksakal, Altan Tan’ın Erzurumluyu tahrik...

Hizmet İş Erzurum Şubesi’nden Bdp'li Tan'a Sert Tepki
Hizmet İş Erzurum Şube Başkanı Erol Aksakal, BDP Diyarbakır Milletvekili Altan Tan'ın, TBMM'ye Erzurum'un adının 'Erzerom' olarak değiştilrilmesiyle ilgili verdiği kanun teklifine tepki gösterdi.

Aksakal, Altan Tan’ın Erzurumluyu tahrik eden açıklamalar yaptığını belirterek, Tan'ın Erzurum adının 'Erzerom olarak değiştirilmesi için TBMM'ye verdiği kanun teklifini eleştirdi.

Aksakal yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“Erzerom adı, daha çok Ermeniler tarafından kullanılmıştır. Altan Tan bu teklifi neden yapmıştır?. Erzurum üzerinden siyaset yapılması olumsuz sonuçlar doğurur. Erzurum’u tahrik edecek açıklamalar yapılmamalıdır. Erzurum'un milli hassasiyetlerini ölçmeye kalkmak, doğru bir yaklaşım değildir. Altan Tan, yaptığı kanun teklifiyle haddini aşan bir uslup kullanmıştır. Erzurum milli mücade kentidir. Hiç bir zaman vatan hainlerine geçit vermemiştir, vermeyecektir.”

Aksakal, Erzurumlu vekillerin konuyla ilgili duyarlı davranmasını isteyerek, Aziziye Tabyaları’ndaki yürüyüşe gösterilen yoğun ilginin kentin milli hassasiyetini özetlediğini ifade etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1226

banner1232

banner1148