banner1365

banner1469

banner1345

banner1480

Başkan Korkut, TÜMSİAD üyeleri ile buluştu

banner1357

Yakutiye Belediye Başkanı Ali Korkut, TÜMSİAD başkan ve yönetimine çalışmalarını anlattı.Başkanlığını Cafer Burucu’nun yaptığı Tüm Sanayici ve İş Adamları Derneği Yönetim Kurulu için de bir sunum yapan Ali Korkut, hizmetlerini...

ERZURUM 28.02.2018, 10:23
Başkan Korkut, TÜMSİAD üyeleri ile buluştu
banner1353
banner1375

Yakutiye Belediye Başkanı Ali Korkut, TÜMSİAD başkan ve yönetimine çalışmalarını anlattı.

Başkanlığını Cafer Burucu’nun yaptığı Tüm Sanayici ve İş Adamları Derneği Yönetim Kurulu için de bir sunum yapan Ali Korkut, hizmetlerini görsel sunum eşliğinde anlattı.

Kentsel dönüşümden, tarihi eserlerin çevresinin açılması çalışmalarına kadar şehrin ana sorunlarını çözme planı yaptığını ifade eden Ali Korkut, "Erzurum’un çok ciddi sorunları yok, ancak çok ciddi engelleri var. Bunlar, merkezin yıkılarak yeniden planlı bir biçimde ele alınmasıdır. Bu planlama insanın ön plana çıktığı, yaşam alanlarının gözetildiği biçimde olmalıdır. Çok yüksek veya birbirine bitişik bina yapmak değil, insanın ve canlının nefes alabileceği, evlerin içerisine güneşin girebileceği bir bakış açısıyla şehri ele almak gerekiyor. Erzurum’un öncelikli sorununun bu olduğu çok açıktır. Günümüze kadar maalesef yerel yönetimler merkezi planlamada ilgisiz kalmışlar. Merkez göçerken, banliyolar kurulmuş. Kentsel dönüşüm planlarımız ihmal edilen merkezin yeniden canlandırılmasını hedeflemektedir. Planlamaya Yeşil Yakutiye oldukça önemli bir örnek. Hacıcuma projemiz, Erzurum mahalle kültürünü canlandırmayı hedefleyen, kültürün, komşuluğun yeniden nefes alacağı, özlenen günlerin yaşatılacağı bir ruh getiriyor. 125 dönüm büyüklüğünde bir alanda bahçesi, tek veya çift katlı evleriyle eski Erzurum’u geri getireceğiz. Üç Kümbetler ise inşallah bu yaz yüzde 50 oranında tamamlanma noktasına gelecektir. Bir slüet ortaya çıkacak. Benim arzum, şehir merkezinin bütüncül bir anlayışla yeniden ele alınması, ticaretin, canlanması, kültür turizmi başta olmak üzere şehrin üretimden ve turizmden payını alabilmesidir" şeklinde konuştu.

Tüm Sanayici ve İş Adamları Derneği Başkanı Cafer Burucu, Yakutiye Belediye Başkanı Ali Korkut’un çalışmalını yakından görebildiklerini ve izlediklerini belirtti.

Sunum için Başkan Korkut’a teşekkür eden Burucu, "Ali başkanımızın yaptığı çalışmaların görülmemesi, gözden kaçması mümkün değil zaten. Taktirle izliyoruz. Kentsel dönüşüm ve tarihi eserlerin çevresinin açılması, tarihin kurtarılması her türlü taktirin üzerindedir. Allah yardımcısı olsun" ifadesini kullandı.
Yorumlar (0)
20°
az bulutlu
Namaz Vakti 26 Şubat 2020
İmsak 05:42
Güneş 07:07
Öğle 12:53
İkindi 15:56
Akşam 18:29
Yatsı 19:48