banner1365

banner1345

Türkiye Karate Şampiyonası Erzincan’da Yapıldı

banner1357

Okul Sporları Gençler Karate Türkiye Şampiyonası, 27 ilden kız erkek 163 sporcunun katılımıyla Erzincan'da yapıldı. Erzincan 13 Şubat Spor Salonu'nda gerçekleşen müsabakalardan önce tüm sporcu ve illerin katıldığı açılış seremonisi...

ERZİNCAN 15.04.2014, 09:20
Türkiye Karate Şampiyonası Erzincan’da Yapıldı
banner1353
Okul Sporları Gençler Karate Türkiye Şampiyonası, 27 ilden kız erkek 163 sporcunun katılımıyla Erzincan'da yapıldı. Erzincan 13 Şubat Spor Salonu'nda gerçekleşen müsabakalardan önce tüm sporcu ve illerin katıldığı açılış seremonisi yapıldı. Erzincan Vali Yardımcısı Fatih Kaya sporculara katılım belgesi ve çeşitli hediyeler verdi. Daha Sonra Erzincan Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Gençlik merkezi halk oyunları ekibi tarafından gösteri yapıldı. 27 ilden gelen kız erkek toplam 163 sporcu Kata ve Kumite kategorilerinde şampiyon olabilmek için mücadele verdiler. 2 gün süren Türkiye şampiyonasında dereceye giren sporculara madalyaları ve katılım belgeleri düzenlenen tören ile Vali Yardımcısı Fatih Kaya ve protokol mensupları tarafından takdim edildi. Türkiye şampiyonasının ilk gününde kız ve erkek sporcular Kata kategorisinde mücadele etti. İlk günün öğleden sonraki bölümünde yapılan kız sporcuların Kumite müsabakaları oldukça çekişmeli geçti. Müsabakaların ikinci gününde ise genç erkekler Kumite yarışmaları yapıldı. Büyük çekişmelerin yaşandığı müsabakalarda sporcular şampiyon olabilmek için var güçleri ile mücadele ettiler. Erzincan’ın 2 gün boyunca ev sahipliği yaptığı Okullar Sporları Genç erkekler ve Genç kızlar Türkiye Karate şampiyonası düzenlenen ödül töreni ile sona erdi.

DERECE YAPAN SPORCULAR

Erzincan’da yapılan Türkiye Okullar arası Gençler Karate şampiyonasında dereceye giren sporcular ise şöyle; Genç Bayanlar Kata’da Türkiye Şampiyonu Ankara’dan Deniz Atak olurken, Genç Erkekler Kata’da Türkiye Şampiyonu İzmir’den Ferhat Karabağ oldu. Genç Bayanlar 48 kilo Kumite’de Gaziantep’ten Selva Nur Akkurt Türkiye Şampiyonu olurken, Genç Bayanlar 53 kilo Kumite’de Sakarya’dan Aslıhan Aygüneş Türkiye şampiyonu oldu. Genç Bayanlar 59 kilo Kumite’de Sivas’tan Senanur Genç Türkiye Şampiyonu olurken, Genç bayanlar +59 kilo Kumite’de Ankara’dan Vildan Güvercin Türkiye şampiyonu oldu. Genç erkekler 55 kilo Kumite’de Kocaeli’den Eray Şamdan Türkiye şampiyonu olurken, Genç erkekler 61 kilo Kumite’de Rize’den Abdulkadir Kara Türkiye şampiyonu oldu. Genç Erkekler 68 kilo Kumite’de Trabzon’dan Aykut Taylan Türkiye şampiyonu olurken, Genç erkekler 76 kilo Kumite’de Ankara’dan Fatih Alkan Türkiye şampiyonu oldu. Genç erkekler +76 kiloda ise İstanbul’dan Onurcan Üstün Türkiye şampiyonu oldu.

Yorumlar (0)
banner1363
19°
parçalı bulutlu
Namaz Vakti 22 Ekim 2019
İmsak 05:22
Güneş 06:48
Öğle 12:24
İkindi 15:21
Akşam 17:51
Yatsı 19:11