Erzincan’da 35 Bin Fidan Toprakla Buluşturuldu

Erzincan Belediyesi daha yeşil ve daha modern şehircilik anlayışı çerçevesinde il genelinde 35 bin fidanı toprakla buluşturdu.Göreve geldiği günden bugüne kadar daha yeşil ve daha modern şehircilik anlayışı ile çalışmalarını sürdüren...

Erzincan’da 35 Bin Fidan Toprakla Buluşturuldu
Erzincan Belediyesi daha yeşil ve daha modern şehircilik anlayışı çerçevesinde il genelinde 35 bin fidanı toprakla buluşturdu.

Göreve geldiği günden bugüne kadar daha yeşil ve daha modern şehircilik anlayışı ile çalışmalarını sürdüren Belediye Başkanı Yüksel Çakır, şimdiye kadar şehir genelinde 35 bin fidanın toprakla buluşturulduğunu söyledi. “Erzincan Belediyesi olarak kendi bünyemizde oluşturduğumuz fidanlık ile şehrin yeşillendirilmesi için büyük çaba sarf ediyoruz. Böylelikle belediyemiz bütçesine de önemli katkıda bulunuyoruz. Park bahçeler müdürlüğümüz bünyesinde kurduğumuz fidan seramızda ilimizin iklimine uygun fidan ve çiçeklerin yetiştirilmesini sağlıyoruz. Bugüne kadar şehir genelinde 450 bin m2 yeşil alan gerçekleştirdik. Çevreci Belediyecilik çerçevesinde halkımızın da desteğiyle daha büyük çalışmalara inşallah imza atacağız.” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner650

banner826